هدر موبایل
1389/04/09 08:21:00
سرویس سیاسی
برای فرماندهی در افغانستان

پترائوس به سوال نمایندگان مجلس سنای آمریکا پاسخ داد

**ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی برای فرماندهی نظامیان افغانستان در مجلس سنا کشورش از خود دفاع کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری فاکس نیوز انگلیسی، امروز سه شنبه ژنرال پترائوس ، فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی برای فرماندهی نظامیان این کشور در  افغانستان در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا به سئوال نمایندگان پاسخ داد.

بر اساس این گزارش، پیش از این سخنگوی ارتش آمریکا اعلام کرد ژنرال استنلی مک کریستال که فرمانده سابق نیروهای نظامی امریکا در افغانستان بود بازنشسته می شود و از ارتش کناره گیری می کند.

این گزارش می افزاید: به نظر می رسد مراسم بررسی صلاحیت ژنرال پترائوس برای تصدی این سمت درمجلس سنای آمریکا، بیشتر جنبه تشریفاتی داشته باشد.

گفتنی است، باراک اوباما،رئیس جمهور امریکا، ژنرال دیوید پترائوس را برای جانشینی مک کریستال برگزیده است.

بر اساس این گزارش، احتمال دارد اعضای مجلس سنای آمریکا در جلسه امروز بخواهند ژنرال دیوید پترائوس را در وضع بدی قرار بدهند و تلاش کنند موارد اختلاف میان پترائوس و اوباما را پیدا کنند.

این در حالی است که تحلیلگران معتقدند، پترائوس اکنون در شرایط دشواری قرار خواهد گرفت و باید  در مورد ناکامی های آمریکا در خاورمیانه پاسخ دهد و در صورتیکه جانشین مک کریستال شود نیز در مورد ضرورت حضور  نیروها در افغانستان نیز باید پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet