هدر موبایل
1389/04/08 17:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کواکبیان:

سمنان مهمترین گزینه برای جابجایی پایتخت سیاسی کشور است

**دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس گفت: استان سمنان به عنوان یکی از مهمترین گزینه های جابجایی پایتخت سیاسی کشور مطرح است.

به گزارش مهر، مصطفی کواکبیان ظهر سه شنبه در نشست شورای ادارای استان سمنان با حضور معاون اول رئیس جمهور گفت: ویژگی های مهمی که در استان سمنان وجود دارد باعث شده تا این استان از همه لحاظ به عنوان گزینه پایتخت سیاسی کشور مطرح باشد.

وی با اشاره به قابلیت‌های منحصر بفردی که در استان سمنان وجود دارد، گفت: نزدیکی سمنان به تهران مهمترین ویژگی استان سمنان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نزدیکی استان سمنان به تهران امکانات و ظرفیت‌هایی را برای استان سمنان فراهم می‌کند که باید به خوبی از آن بهره‌برداری شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس افزود: صنعت، گردشگری و آموزش عالی در سند توسعه استان سمنان به عنوان محورهای اصلی تعریف شده است و باید در این سه بخش کار بیشتری از گذشته صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه مشکل تامین آب در بخشهای مختلف دغدغه مسئولان استان است، گفت: دولت با اجرای پروژه موسوم به "غدیر" و انتقال آب از حوزه های جانبی به استان سمنان یادگاری ارزشمندی را به ارمغان خواهد گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان و امام جمعه سمنان نیز در این نشست گفت: استان سمنان از لحاظ کمی و کیفی با مشکل کمبود آب مواجه است.

حجت الاسلام سید محمد شاهچراغی با اشاره به اینکه استان سمنان با کمبود آب در بخش‌های مختلف شرب، کشاورزی و صنعتی مواجه است، گفت: امیدواریم یکی از مهم‌ترین یادگارهای دولت در استان سمنان رفع مشکل کمبود آب سمنان باشد.

وی با بیان اینکه برغم انتقال آب چشمه روزیه به سمنان هنوز بیشتر مردم از آب چاه برای آشامیدن استفاده می‌کنند، گفت: آب چشمه روزیه سمنان جوابگوی نیاز مردم سمنان نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet