ایام محرم 1398
1389/04/08 17:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در پی تشکیل سازمان ملی مهارت؛ نصیری قیداری:

تشکیل این‌گونه سازمان‌ها با قانون مدیریت خدمات کشوری مغایرت دارد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با تشکیل سازمان ملی مهارت با تصویب شورای عالی اداری و ادغام دانشگاه‌های علمی کاربردی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، با بیان این‌که این مساله قابل طرح در کمیسیون تلفیق نیست، اظهار کرد: تشکیل این گونه سازمان‌ها با قانون مدیریت خدمات کشوری مغایرت دارد و در آنجا بر عدم افزایش حجم دولت تاکید شده است.

دکتر سعداله نصیری قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: تشکیل این سازمان در لایحه برنامه پنجم عنوان و علاوه بر آن نیز دو، سه مورد پیشنهادی دیگر مطرح شده بود که هیچ کدام از آنها در کمیسیون آموزش و تحقیقات رای نیاورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به درخواست تشکیل سازمان ملی مهارت و سازمان دیگری به نام سازمان دانشجویان، تصریح کرد: هیچ کدام از پیشنهادات در کمیسیون‌ها به علت مغایرت با قانون رای نیاورد و لذا در صورت جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز ثبت نشد، بنابراین قابل طرح در مجلس نیز نخواهد بود.

وی با بیان این که تشکیل این سازمان به صحن علنی مجلس راه نخواهد یافت تا رای بگیرد، خاطرنشان کرد: مگر این‌که به صورت طرح جداگانه توسط نمایندگان عنوان شود که بعید می دانم رای بیاورد.

نصیری با تاکید بر این‌که در صحن علنی مجلس نمایندگان می‌توانند به صورت انفرادی پیشنهاداتی را ارائه دهند، تصریح کرد: این طرح ممکن است رای بیاورد یا نیاورد، ولی احتمال رای آوردن آن کم است، زیرا مغایرت قانونی دارد.

وی در خاتمه در رابطه با سرانجام دانشگاه‌های علمی کاربردی، عنوان کرد: باید منتظر ماند تا نهایتا نظر مجلس مشخص گردد ولی در کل، در کمیسیون تعدادی از نمایندگان با این پیشنهادات مخالف هستند و باید دید نظر نمایندگان در این خصوص چه خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet