ایام محرم 1398
1389/04/08 17:08:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس اهداف سفر به کشور سوریه را تشریح کرد

**رییس قوه مقننه ابراز امیدواری کرد که روسای مجالس اسلامی با راهکارهای عملی در اجلاس بین المجالس اسلامی حضور یابند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی لاریجانی رئیس مجلس عصر روز سه شنبه (8 تیرماه) پیش از عزیمت از فرودگاه بین المللی مهرآباد به سوی کشور سوریه در جمع خبرنگاران داخلی، اهداف این سفر را تشریح کرد و گفت: چندی پیش همایش تروئیکای کشورهای بین المجالس اسلامی در تهران تشکیل شده بود که ایران، سوریه و اندونزی و برخی از کشورهای دیگر همانند فلسطین در آن حضور داشتند، در آنجا مسئله فلسطین و حوادثی که در پیرامون مسئله غزه مطرح است به نحو دقیقی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم جمعی بود که از روش های مختلف باید بهره جست و برای کمک به مردم فلسطین در غزه راهکارهایی را پیدا کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه باید به مردم فلسطین کمک کرد، افزود: مردم فلسطین در غزه چندسالی است که در محاصره قرار دارند و اخیراً هم از لحاظ امکاناتی همانند برق در مضیقه هستند.

وی گفت: در همایش تروئیکا تصمیم گرفته شد که برای اینکه اراده سایر کشورهای اسلامی به موضوع  فلسطین معطوف شود، بین المجالس کشورهای اسلامی تشکیل جلسه دهد و در آنجا راه های اجرایی برای کمک به مردم فلسطین مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: پس از مباحثات زیادی در خصوص اینکه این جلسه در چه کشوری برگزار شود و آیا کشورهای اسلامی در آن شرکت خواهند کرد؟ تصمیم گرفته شد که این جلسه در کشور سوریه برگزار شود و از همه روسای کشورهای مجالس اسلامی دعوت شود تا به عنوان یک کار فوق العاده در این جلسه حضور یابند.

لاریجانی تاکید کرد: امیدواریم با مجموع شرایطی که مردم فلسطین با آن روبه رو هستند، کشورهای شرکت کننده در این اجلاس با راهکارهای عملی وارد صحنه شوند.

وی همچنین ضمن تشکر از کشور دوست و همسایه سوریه با اشاره به اینکه رئیس مجلس این کشور اهتمام جدی جهت برگزاری این جلسه انجام داده است، ادامه داد: مقوله کمک به فلسطین یک مقوله چندوجهی است؛ یک بخشی از آن که در حال حاضر از سوی کاروان های کمک رسانی که آذوقه را برای مردم این شهر تهیه می کنند در حال پیگیری است و باید این کار مستمراً صورت گیرد تا راه برای مردم فلسطین باز شود.

لاریجانی تصریح کرد: بخش دیگری از آن، مسائلی است که به انواع مختلف برای مردم فلسطین به وجود می آید. برخی از آن وجه عام تر اسلامی دارد همانند تخریب اماکن اسلامی در فلسطین که این اماکن جنبه تاریخی دارد و یا پروژه یهودی سازی و یا مهاجرت های اجباری که در حال حاضر صورت می گیرد.

رئیس مجلس افزود: این مسائل موضوعاتی هستند که باید بر روی آن کار شود و فعال شدن بین المجالس اسلامی که نمایندگان ملت ها هستند می تواند یک سرپلی باشد که نهادهای مدنی را به خود جذب نماید و یک جریانی را برای حمایت از مردم فلسطین و غزه به وجود بیاورد؛ درواقع یک نوع همیاری و یک نوع ائتلاف نمایندگان مردم و ان. جی. او ها را سامان می دهند.

وی با اشاره به اینکه در افکار عمومی از رژیم صهیونیستی نفرت وجود دارد، گفت: حتی در کشورهای اروپایی این نفرت وجود دارد و می تواند این موضوع به ایجاد فضای همیاری و ائتلاف همه ملت ها به کمک به مردم فلسطین در ابعاد مختلف کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet