خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 18:39:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی:

باید جلوی ورود کالاهای غربی به ایران را بگیریم

**نائب اول رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است، در مقابل تحریم ایران از سوی غرب، دولت باید جلوی ورود کالاهای غربی به ایران را بگیرد.

"حسین ابراهیمی"، نائب اول رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در مورد بیانیه گروه هشت علیه برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، ضمن بی تاثیر بودن این گونه بیانیه ها و تحریم ها، بر ایستادگی ملت ایران در مقابل اقدامات خصمانه غربی ها و تحریم های شورای امنیت تاکید کرد.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی، در ادامه افزود: تحریم ها از اول انقلاب علیه ما وجود داشته و اوج آن را در به راه انداختن جنگ هشت ساله علیه ملت ایران بود که آنها با تمام توان سعی در خاموش کردن ندای انقلاب اسلامی را داشتند، اما در نهایت دیدیم که پیروزی نهایی از آن ملت قهرمان ایران شد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس همچنین افزود: همیشه مردم از مسئولان در این امور جلوتر هستند و پایداری ویژه ای نشان دادند، غربی ها نیز خود می دانند ایران مانند عراق و افغانستان نیست که بتوانند با حمله نظامی، ملت ما را تحت سلطه خود بگیرند.

وی در ادامه افزود: اگر اعضاء گروه هشت، تحریم های اقتصادی علیه ایران را عملی کنند، خود بیش از همه زیان می بینند زیرا منافعی زیادی از لحاظ اقتصادی دارند که با اعمال تحریم این منافع را از دست می دهند، بطور مثال کشور فرانسه سود سرشاری از فروش خودرو به ایران کسب می کند که به نظر من ما هم باید ورود کالاهای آنان به ایران را تحریم کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد نقش روسیه و تحویل ندادن موشکهای اس-300 به ایران گفت: رفتار روسها همیشه این گونه بوده که در هنگام تحویل کالاهای استراتژیک مانند پدافند اس-300 و یا تکمیل و راه اندازی نیروگاه بوشهر، به دنبال امتیازگیری حداکثری هستند.

وی افزود: روسیه به هر حال با توجه به قراردادی که با ایران در زمینه تحویل موشکهای دفاعی اس-300 تنظیم کرده است این پدافند را تحویل ایران خواهد داد و باید رفتار این کشور  را از منظر امتیازگیری از غربی ها بررسی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet