هدر موبایل
1389/04/08 19:09:00
سرویس سیاسی

کردهای عراق ریاست پارلمان را رد کردند

**ائتلاف کردستان عراق پیشنهاد ریاست پارلمان را در مقابل ریاست جمهوری و نخست وزیری شیعیان و سنی‌های این کشور را رد کرد و خواستار به دست گرفتن سمت ریاست جمهوری شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الحیات چاپ ریاض، ائتلاف کردستان عراق پیشنهاد مطرح شده در گفتگوهای سیاسی احزاب مبنی بر دادن انتخاب ریاست پارلمان از میان احزاب کرد و به دست گرفتن دو سمت اجرایی این کشور توسط العراقیه و دولت قانون را را رد کرد.

بر اساس این گزارش، قرار است ائتلاف کردستان عراق طی دو روز آینده دور دوم گفتگوهای خود را با احزاب سیاسی دیگر برگزار کنند.

سامی شورش یکی از اعضای برجسته ائتلاف کردستان عراق گفت: پیشنهاد اینکه ریاست جمهوری را در اختیار نگیریم و به جای آن ریاست پارلمان به ما داده شود را قبول نداریم و این پیشنهاد را رد شده اعلام می کنیم.

شورش افزود: کردهای عراق نقشی اساسی در فعالیت های سیاسی دارند و هرگونه ضربه زدن به آنها به نفع کشور نیست زیرا کردها نیز بخشی از عوامل حل بحران سیاسی به شمار می روند.

گفتنی است، کردهای عراق در دوره قبلی پارلمان عراق از 275 کرسی 54 کرسی را در اختیار داشتند که دومین ائتلاف بزرگ به شمار می آمدند، ولی در انتخابات اخیر از میان 325 کرسی به 58 کرسی دست یافتند که آنها را به مرتبه چهارمین ائتلاف رساند.

لازم به ذکر است، با اینکه بیش از سه ماه از برگزاری انتخابات عراق گذشته است هنوز اختلافات بسیاری بر سر سمت های مهم کشور میان احزاب پیروز ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet