هدر موبایل
1389/04/08 19:31:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

چگونگی اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها برای ما مبهم است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از وجود ابهام در چگونگی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بخصوص در مورد تعیین قیمت حامل‌های انرژی خواستار شفاف سازی دولت در این مورد شد و گفت: ما که در کمیسیون صنایع هستیم از چگونگی اجرا بی خبریم و بعید می دانم خود دوستان وزارت صنایع هم با خبر باشند.

"عزیز اکبریان" نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به اهمیت برنامه ریزی کارشناسانه در مورد چگونگی اجرای هدفمند کردن یارانه ها با انتقاد از دولت وجود ابهامات در چگونگی اجرای قانون هدفمندی را باعث بروز مشکلاتی در آینده عنوان کرد و گفت: قانون هدفمندکردن یارانه ها همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و برای ما که نمایندگان مردم هستیم نیز مشخص نیست که دولت می خواهد این قانون را اجرا کند یا نه و اگر اجرا می کند به چه شیوه ای و طبق کدام آیین نامه اجرا خواهد کرد.

وی همچنین با توجه به اهمیت قیمت حامل های انرژی در زندگی مردم گفت: دولت قصد داشت امسال 40 هزار میلیارد از بودجه خود را از طریق افزایش قیمت حامل های انرژی تامین کند که مجلس اجازه این کار را به دولت نداد و قرار شد دولت قیمت حامل های انرژی را بطور مناسبی افزایش بدهد که تا امروز متاسفانه چگونگی این موضوع و این که قیمت احتمالی حامل های انرژی بعد از اجرای هدفمندی چه قدر خواهد بود از طرف دولت مشخص نشده است.

نماینده مردم کرج همچنین افزایش قیمت حامل های انرژی را برای بخش های صنعتی و کشاورزی مهم عنوان کرد و گفت: دولت باید میزان کمک ها و چگونگی این کمک ها به بخش صنعت و کشاورزی و ... را مشخص کند؛ اما این نکته نه تنها برای ما مشخص نیست بلکه بعید می دانم برای خود دوستان هم مشخص و مسجل شده باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet