هدر موبایل
1389/04/08 19:42:00
سرویس سیاسی
عابدی به دولت پیشنهاد کرد:

الگوگیری از اجرای دستورات رهبری درسفرهای‌استانی

**نماینده فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی اجرای مصوبات سفرهای استانی دولت را در حوزه انتخابیه‌اش مناسب ارزیابی کرد و درعین حال خواستار الگوگیری دولت از نحوه اجرای دستورات مقام معظم رهبری درسفر به استان‌ها شد.

«محمد کریم عابدی» در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با ارائه گزارشی از میزان اجرای مصوبات سفرهای استانی دولت در حوزه انتخابیه اش، تصریح کرد: در مجموع سفرهای استانی دولت ابتکار جالبی است که در دولت های نهم و دهم به مرحله عمل رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مناسب ارزیابی کردن نفس حضور هیات دولت دراستان ها که باعث تمرکز زدایی می شود، خاطرنشان کرد: دراین سفرها یکسری مصوباتی به تصویب رسید که نمی گوئیم این مصوبات  100 درصد هم اجرا شده است.

نماینده فردوس و طبس با اشاره به میزان عملی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت در حوزه انتخابیه اش، اعلام کرد: 90 درصد از مصوبات سفر اول و 50 درصد از مصوبات سفر دوم استانی دولت در حوزه انتخابیه اش اجرایی شده است.

وی دلیل عدم اجرای آن 10 درصد از مصوبات سفراول استانی دولت را برخی مشکلات کارشناسی عنوان کرد و افزود: یکی ازاهداف اصلی دور سوم سفرهای استانی دولت آسیب شناسی عدم اجرای برخی مصوبات سفرهای دوره های قبل است.

عابدی در عین حال با اظهار اینکه سفرهای استانی دولت نقاط مثبت و منفی زیادی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از نقاط منفی این سفرها نامه های زیاد و نحوه پاسخ دهی دولت به این نامه هاست.

نماینده فردوس و طبس با اعلام اینکه گاهی اوقات به افرادی که اقدام به نامه نگاری به رئیس جمهور می کنند مبلغی به عنوان کمک ارائه می شود، افزود: اغلب اوقات اختصاص این مبلغ بدون کار کارشناسی دقیق از سوی مسئولان دولتی صورت می گیرد که این نیاز به کار کارشناسی بیشتری در دولت دارد.

عابدی حاصل چنین رفتار دولت را فشار به نمایندگان مجلس اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: روش دولت برای اختصاص مبلغی به عنوان کمک به کسانی که اقدام به نامه نگاری به رئیس جمهور می کنند، روش خوبی نیست.

نماینده فردوس با این حال، محسنات سفرهای استانی دولت را بیش ازمعایب آن دانست و ابراز امیدواری کرد که این سفرها الگویی برای رهبران دنیا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه همچنین با اشاره به سفرهای مقام معظم رهبری به استان ها، خاطرنشان کرد: این سفرهای معظم له تاثیر بسیار مثبتی به همراه دارد چرا که کارها خیلی خوب و عمقی انجام می شود.

نماینده فردوس و طبس با اشاره به سفری که پیش از این مقام معظم رهبری به استان مربوطه اش داشته است، خاطرنشان کرد: دراین سفر معظم له به یکی از دورترین روستاها سفرها کرده و دستوراتی را صادر کردند و تا پایان مرحله اجرا با فرستادن بازرس به نحوه اجرای دستورات، نظارت بعمل آوردند که این کار مقام معظم رهبری می تواند الگویی برای دولت در اجرای مصوبات استانی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet