هدر موبایل
1389/04/09 09:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کیمسیون بهداشت:

جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی با همکاری شهرداری‌ها و وزارت بهداشت امکان‌پذیر است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اختلافات شهرداری و وزارت بهداشت بر سر قبول مسئولیت جمع آوری زباله های بیمارستانی گفت: شهرداری با همکاری وزارت بهداشت می تواند از بازیافت زباله‌های بیمارستانی بهره زیادی ببرد.

حسین حسنی بافرانی، نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در خانه ملت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: متاسفانه در کشور میزان تولید زباله های بیمارستانی در بالاترین سطح جهان قرار دارد و فرایند تفکیک زباله ها نیز بسیار ضعیف می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تنها متولی تامین سلامت مردم نیست و فقط 35 درصد مسئولیت سلامت مردم را عهده‌دار می‌باشد و دیگر سازمان‌ها و ارگان ها هم در این موضوع دخیل هستند.

شهرداری نیز به عنوان ارگان اداره کننده شهر تهران مسئولیت سنگینی برای تامین سلامت مردم دارد.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش کمیسیون بهداشت و درمان در خانه ملت در ادامه تاکید کرد: شهرداری‌ها و وزارت بهداشت باید در راه خدمت به مردم اختلافات را کنار گذاشته و با همکاری یکدیگر سلامت مردم را تامین کنند.

حسنی بافرانی با اشاره به اینکه شهرداری با دریافت عوارض شهری از مردم می‌تواند در صنعت بازیافت زباله رونق ایجاد کند، اظهار داشت: شهرداری می‌تواند با  استفاده از این فرصت از زباله ها انرژی تولید نماید کاری که اکنون در کشورهای مختلف انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet