هدر موبایل
1389/04/09 09:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم:

پیشنهادات بودجه‌ای در برنامه که الزامات مالی را برهم بریزد، قطعا حذف یا اصلاح می‌شوند

**یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، گفت: هیات رییسه‌ی کمیسیون تلفیق در نشست مشترکی با حضور معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس در توافقات مشترکی تصمیم گرفتند لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه را با حداقل تغییرات بررسی کنند. هم‌چنین مقرر شد تغییرات، الحاقات و حذفیات لایحه مبتنی بر استدلال اعضا و با توافق با نمایندگان دولت انجام شود.

غفار اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تغییرات لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه در کمیسیون تلفیق، گفت: اعضای کمیسیون تلاش دارند لایحه‌ی دولت را با کمترین اصلاحات بررسی و تصویب کنند ولی هر جا تشخیص دهند تغییرات یا الحاقاتی باید انجام شود این کار را با متقاعد کردن نمایندگان دولت انجام می‌دهند و اگر درصد تغییرات بیشتر از میزان توصیه رییس‌جمهور شود هم به این معنا نیست که برخلاف میل دولت انجام می‌شود.

نماینده‌ی مردم هشترود در خانه‌ی ملت، اصلاحات کمیسیون تلفیق را با توجه به حساسیت و دقت نظر بالای نمایندگان و دولت‌مردان مانع از ایجاد مشکلات اجرایی دانست و اظهار کرد: با روندی که اعضای تلفیق در بررسی لایحه و تعامل با دولت در پیش گرفته‌اند قانون برنامه‌ی پنجم، قانون خوبی خواهد شد.

وی حضور نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و تعاون و نماینده‌ی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اولین بار در روند بررسی‌های کمیسیون تلفیق را از مزیت‌های برنامه‌ی پنجم توسعه عنوان کرد.

اسماعیلی با اشاره به دلیل ترک جلسه بعدازظهر روز دوشنبه کمیسیون تلفیق از سوی نمایندگان دولت، گفت: اکثریت اعضای کمیسیون تلفیق با در اختیار گذاشتن یک درصد کل بودجه‌ی کشور به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور مخالف بودند لذا نمایندگان دولت جلسه را ترک کردند. در اختیار قرار گرفتن چهار تا پنج هزار میلیارد تومان و توزیع آن بر اساس نظر معاون رییس‌جمهور از سوی اعضای کمیسیون به مصلحت تشخیص داده نشد. به همین دلیل رای به حذف این پیشنهاد دادند، البته نمایندگان دولت بعدا متقاعد شده و در جلسات صبح روز سه شنبه حضور یافتند.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه‌ی برنامه پنجم توسعه با اشاره به مواد و تبصره‌هایی که از لایحه‌ی دولت حذف شده یا در ادامه حذف، جایگزین یا اصلاح خواهد شد، گفت: پیشنهاداتی که حالت بودجه‌ای دارند حذف و شکل و شمایل بودجه خواهد گرفت. افزون بر آن، پیشنهاداتی که الزامات مالی دولت را بهم می‌زند نیز قطعا از لایحه حذف یا اصلاح می‌شوند. پیشنهادات تکراری یا موازی، تشکیل برخی صندوق‌ها یا برداشت درصدهایی از بودجه‌های سالانه در ظاهر دست مدیران اجرایی را باز می‌کند ولی انضباط مالی دولت را خدشه‌دار می‌کند. علاوه بر آن موادی که مغایر سیاست‌ها و اسناد بالادستی نظیر سند چشم‌انداز توسعه، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، اصل 44 و قانون هدفمندسازی یارانه‌هاست نیز دستخوش حذف یا اصلاح قرار می‌گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet