ایام محرم 1398
1389/04/09 09:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسی قربانی:

امینت و وحدت مهم‌ترین نیاز کشور است

**یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری گفت: مهم‌ترین نیاز کشور امنیت و وحدت است تا در سایه این دو، نیروهای نظام چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی، بتوانند کار خود را انجام داده و به مردم خدمت کنند.

موسی قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که رهبری همیشه ضرورت‌ها را یادآور می‌شوند، گفت: ما کشور در حال توسعه‌ای هستیم و باید ضمن جبران عقب افتادگی‌های گذشته، نسبت به آینده کشورمان تلاش کنیم.

وی افزود: هرگونه ناامنی و اختلاف باعث توقف یا کندی حرکت سازندگی و رسیدگی به مشکلات مردم می‌شود. بنابراین اختلاف از این جهت که روند امور کشور را کند یا متوقف می‌کند، ضرر دارد و یک ضرر خارجی آن نیز این است که برای کسانی که با نظام ما در حال مبارزه و ستیز هستند، امیدواری ایجاد می‌کنند و آ‌نها هم امیدوار به این اختلاف‌ها می‌شوند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: هر زمان که در کشور ما اختلاف تشدید می‌شود، رسانه‌های بیگانه و تلویزیون‌های ماهواره‌ای فعال‌تر می‌شوند و این نشان دهنده این است که آنها احساس طمع می‌کنند و فکر می‌کنند موثر واقع می‌شوند، بنابراین به میدان می‌آیند. برهمین اساس وحدت ضرورت جامعه ما و اختلاف به ضرر جامعه ماست و مقام معظم رهبری توجه به این امر را به جامعه توصیه کرده‌اند.

این نماینده اصولگرای مجلس، یادآور شد: امام(ره) وقتی توصیه‌ها موثر نشد، طرفین را امر به سکوت کردند و حکم کردند کسی حرف نزند، علی‌رغم این که می‌دانستند یک طرف قضیه بر حق است، اما با این وجود او را از حرف زدن منع کردند تا زمینه اختلاف بوجود نیاید.

وی ادامه داد: مظلومیت شهید بهشتی هم در همین بود که امام(ره) حتی ایشان را از دفاع کردن از خودش هم نهی کرد. این یعنی مصالح کشور ایجاب می‌کند که گاهی تا این جا پیش برویم.

موسی قربانی اظهار داشت: به هر حال یکسری آ‌دم‌ها در کشور هستند که آدم‌های خوبی هستند، خدمت هم کرده‌اند، اما الان خوب است که بازنشسته شوند، چرا که گاهی یک طرف اختلافات به آدم‌هایی برمی‌گردد که اگر در یک مقطع و اوج خدمت‌شان خود را بازنشسته می‌کردند، هم آبرومندانه کنار می‌رفتند و هم بسیاری از اختلافات بوجود نمی‌آمد.

قربانی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: بعضی از این کسانی که طرف اختلاف هستند، اگر ایثار کنند و خود را از عرصه سیاسی بازنشسته کنند، شاید خدمت ارزنده‌ای برای نظام باشد که زمینه اختلافات را از بین ببرد.

وی گفت: کسانی که دلسوز نظام هستند، این را به همه خدمت‌هایی که برای انقلاب کردند، اضافه کنند و حالا که می‌بینند ادامه خدمت‌شان باعث اختلاف می‌شود صحنه خدمت را قربت الی‌الله ترک کنند. این که افراد 30 سال خدمت کنند یک عرف عقلایی و بین‌المللی است، البته زمینه‌کار برای نظام فراوان است و ضرورتی ندارد که افراد در جاهایی باشد که باعث اختلاف و دو دستگی می‌شود.

نماینده مردم قائنات در خانه ملت با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: عمر بعضی‌ها اقتضا نمی‌کند که مجاهد - به معنی مبارزه قبل از انقلاب - بوده باشند. الان 32 سال از انقلاب ما گذشته است و اگر قرار شد آنهایی که سابقه مبارزه دارند، همیشه تعیین کننده باشند، دیگر نوبت به فرد دیگری نمی‌رسد.

موسی قربانی اضافه کرد: کسی که قبل از انقلاب تازه به سن بلوغ رسیده و الان دوران جوش و حرارت و اوج توانمندی‌اش است و می‌خواهد برای نظام خدمت کند، گناهی نکرده که حالا به او بگویند دوران مبارزه کجا بودی؟ به نظر من همان‌طور که دوران مبارزه فضیلتی برای بعضی افراد بود، گاهی هم فضیلت در این است که میدان را به جوان‌هایی بدهند که نیروی بیشتری دارند و افراد حزب الهی و انقلابی هستند، که اگر دوران مبارزه‌ای هم بود در آن شرکت می‌کردند، همان‌طور که در جنگ هم همین افراد حضور داشتند.

وی تصریح کرد: سابقه مبارزاتی و جهاد، گاهی اقتضاد می‌کند کسانی که روزی در آن عرصه‌ها به خوبی برای جامعه خدمت کرده‌اند، روزی هم امور را به جوان‌ترها واگذار کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet