هدر موبایل
1389/04/09 10:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نادر قاضی‌پور:

تصویب برنامه‌ای عملیاتی مهم‌ترین دغدغه نمایندگان است

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: اعضای کمیسیون تلفیق بسترسازی برای اجرایی شدن امور زیربنایی از جمله حمایت از صادرکنندگان، مهار واردات افسارگسیخته و عملیاتی شدن اهداف را در دستور کار قرار دهند.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: به هرمیزان که لایحه برنامه پنجم توسعه شفاف‌تر، خلاصه‌تر و عملیاتی‌تر باشد به نفع کشور و نظام است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: اشتغال‌زایی 3/1میلیون نفری سالانه و احداث پروژه‌های عمرانی و ساختمانی از کدام بودجه باید انجام شود؟ آیا کل بودجه کشور فقط باید به این دو بخش اختصاص یابد؟ پس اولویت‌بندی در برنامه‌ها چه می‌شود؟ اصلی‌ترین دغدغه و نگرانی اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس تصویب برنامه‌ای عملیاتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به تاکید رییس‌جمهور مبنی بر تغییرات 5 الی 6 درصدی لایحه برنامه، گفت: این سخن که یعنی هرچه دولت فرستاد، مجلس تایید کند، که در این صورت دیگر نیازی به مجلس نیست. مجلس برای این شکل گرفت که برنامه‌ها، اهداف و لوایح دولت را با واقعیات و حقایق موجود و اسناد بالادستی تطبیق دهد. دست دولت نباید خیلی باز و نه خیلی بسته گذاشته شود بلکه باید بر مشی اعتدال رفتار کرد.

وی در ارزیابی از لایحه برنامه پنجم توسعه ‌گفت: این لایحه به بخش‌های معدن و صنایع پایین‌دستی پتروشیمی توجه چندانی نکرده بود، افزون بر آن حمایت از بخش خصوصی در لایحه دولت مندرج نشده بود. اشتغال، تکمیل طرح‌های نیمه کاره و توجه به نقاط محروم و دورافتاده، از مهم‌ترین اولویت‌ها در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet