هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

پیش شرطهای رئیس‌جمهور واکنشی به فشار‌های غیر منطقی از سوی غرب به ایران بود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن پیش شرطهای رئیس جمهور در مذاکره با گروه 1+5 گفت:در عالم سیاست در مقابل هر کنشی، واکنشی وجود دارد و پیش شرطهای رئیس جمهور، واکنشی به فشار‌های غیر منطقی- غیر حقوقی و غیر قابل قبول غرب در مقابل ایران بود.
چهارشنبه 9 تیر 1389 ساعت 11:21

علاءالدین بروجردی نمایندۀ  مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص پیش شرطهای رئیس جمهور در مذاکره با گروه 1+5 افزود:در عالم سیاست برای هر کنشی،واکنشی وجود دارد و پیش شرطهای رئیس جمهور، واکنشی در مقابل رفتار غیر منطقی، غیر حقوقی و غیر قابل قبول غرب در مقابل ایران است.

وی همچنین خاطرنشان کرد:برخی اعضای دائم شورای امنیت پیشنهاد مبادله سوخت را مطرح کردند و علی رغم موافقت ایران با مبادله مشروط سوخت،این فشار‌ها از جانب آمریکا علیه ایران به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین تصریح کرد:در سفر رؤسای جمهور برزیل و ترکیه به ایران، طبق بحث و بررسی‌های به عمل آمده در خصوص تبادل سوخت توافق نامه‌ای سه جانبه منعقد گردید و سپس بیانیه‌ تهران شکل گرفت.

بروجردی در ادامه اذعان داشت:آمریکا بر خلاف نظر دو عضو دائم شورای امنیت ملی و برای خوشایند رژیم غاصب صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌ بزرگ اسرائیل در حمله به کاروان آزادی و همچنین برای منصرف کردن اذهان بین المللی از این فاجعه، اعمال فشار بر ایران را تحمیل کرد.

نمایندۀ بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود:رئیس جمهور در واکنشی به بی اخلاقی غرب، مذاکرات با 1+5 را تا پایان مردادماه به تعویق انداخت و شرایطی را برای کشور‌هایی که تمایل به مذاکره دارند اعلام کرد تا مواضع خود را در خصوص بمب اتم صهیونیست‌ها ابراز کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت:بیانیه‌ تهران خروجی مثبتی را برای رآکتور تهران دربرداشت  و مجموعه‌ای، کامل برای حل مشکلات مطرح شده از جانب غرب است لذا در صورت توجه به مفاد آن راهگشا برای  همه مسائل و مشکلات  خواهد بود .

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000