خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/04/09 11:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

پیش شرطهای رئیس‌جمهور واکنشی به فشار‌های غیر منطقی از سوی غرب به ایران بود

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن پیش شرطهای رئیس جمهور در مذاکره با گروه ۱+۵ گفت:در عالم سیاست در مقابل هر کنشی، واکنشی وجود دارد و پیش شرطهای رئیس جمهور، واکنشی به فشار‌های غیر منطقی- غیر حقوقی و غیر قابل قبول غرب در مقابل ایران بود.

علاءالدین بروجردی نمایندۀ  مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص پیش شرطهای رئیس جمهور در مذاکره با گروه 1+5 افزود:در عالم سیاست برای هر کنشی،واکنشی وجود دارد و پیش شرطهای رئیس جمهور، واکنشی در مقابل رفتار غیر منطقی، غیر حقوقی و غیر قابل قبول غرب در مقابل ایران است.

وی همچنین خاطرنشان کرد:برخی اعضای دائم شورای امنیت پیشنهاد مبادله سوخت را مطرح کردند و علی رغم موافقت ایران با مبادله مشروط سوخت،این فشار‌ها از جانب آمریکا علیه ایران به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین تصریح کرد:در سفر رؤسای جمهور برزیل و ترکیه به ایران، طبق بحث و بررسی‌های به عمل آمده در خصوص تبادل سوخت توافق نامه‌ای سه جانبه منعقد گردید و سپس بیانیه‌ تهران شکل گرفت.

بروجردی در ادامه اذعان داشت:آمریکا بر خلاف نظر دو عضو دائم شورای امنیت ملی و برای خوشایند رژیم غاصب صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌ بزرگ اسرائیل در حمله به کاروان آزادی و همچنین برای منصرف کردن اذهان بین المللی از این فاجعه، اعمال فشار بر ایران را تحمیل کرد.

نمایندۀ بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود:رئیس جمهور در واکنشی به بی اخلاقی غرب، مذاکرات با 1+5 را تا پایان مردادماه به تعویق انداخت و شرایطی را برای کشور‌هایی که تمایل به مذاکره دارند اعلام کرد تا مواضع خود را در خصوص بمب اتم صهیونیست‌ها ابراز کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت:بیانیه‌ تهران خروجی مثبتی را برای رآکتور تهران دربرداشت  و مجموعه‌ای، کامل برای حل مشکلات مطرح شده از جانب غرب است لذا در صورت توجه به مفاد آن راهگشا برای  همه مسائل و مشکلات  خواهد بود .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet