خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/04/09 12:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین حسنی بافرانی:

اعمال تغییرات ژنتیکی در میوه‌های وارداتی برای سلامتی مضر است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: میوه ها و سبزیجات وارداتی سرشار از مواد نگه دارنده است و با فعالیت های ژنتیکی رشد می یابند بنابر این برای سبد میوه وسبزی مردم مناسب نیست.

حسین حسنی بافرانی، نماینده مردم نائین، خوز و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: وجود شهرک های صنعتی و کارخانجات در کنار زمین های کشاورزی موجبات آلودگی میوه ها و سبزیجات داخلی را فراهم می کند.

وی در ادامه با بیان ا ینکه آلودگی مواد غذایی از طریق زمین و هوا موجب ایجاد انواع سرطان می شود، اظهار داشت: متأسفانه اکثر کشاورزان علت عدم نظارت صحیح یا فاضلاب های شهری و صنعتی محصولات خود را آبیاری می کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خانه ملت در ادامه تصریح کرد: وزارت خانه های نیرو و جهاد کشاورزی متولیان رسیدگی به این آلودگی هستند البته کمیسیون بهداشت و درمان در جلسات ویژه با حضور مسئولان این مشکلات را بررسی می کند.

نماینده مردم نائین،خور و بیابانک در مجلس در ادامه از نبود شبکه های فاضلاب در اکثر شهرها و روستاها ابراز نگرانی و اذعان داشت: در صورت تفکیک آب شرب و مصرفی با آب کشاورزی قطعا گام مهمی در مسیر تولید محصولات کشاورزی سالم برداشته می شود.

بافرانی گفت: میوه ها و سبزیجات وارداتی سرشار از مواد نگه دارنده است و با فعالیت های ژنتیکی رشد می یابند بنابراین برای سبد میوه و سبزی مردم مناسب نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet