خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/09 12:41:00
سرویس سیاسی
لاریجانی خبر داد

پیشنهادهای مدون ایران برای کمک به مردم غزه

**رییس مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهادهایی مدون از سوی جمهوری اسلامی ایران در نشست اضطراری بین المجالس جهانی برای رفع محاصره غزه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه 9 تیر ماه در حاشیه نشست فوق العاده سران کشورهای اسلامی در دمشق از پیشنهادهای مدون جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم غزه خبر داد و گفت: این پیشنهادهای مدون در  12 بند برای رفع محاصره غزه از سوی ایران در اجلاس بین المجالس اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس قوه مقننه کشورمان خاطرنشان ساخت: در نشست دمشق کشورهای اسلامی برای شکستن حصار غزه حضور دارند و امیدوارم در این اجلاس کشورهای عضو اهتمام خود را برای شکستن حصار غزه نشان دهند.

وی با بیان این که امیدوارم در این کنفرانس تصمیمات اجرایی درستی صورت گیرد گفت: شکستن حصار غزه مساله اصلی اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای پیشنهادی جمهوری اسلامی برای کمک به مردم غزه با بیان اینکه محورهای پیشنهادهای ایران در سه بخش است، توضیح داد: یک بخش آن پیدا کردن مکانیزم‌هایی است برای پیگیری حقوق فلسطینی‌ها و بخش دیگر مربوط به اقداماتی است که کشورهای اسلامی باید در مقابل اسرائیل انجام دهند.

رئیس مجلس سومین بخش از محورهای پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران را مربوط به روشهای شکستن حصار غزه بیان کرد.

رئیس مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که کمک‌های جمهوری اسلامی به فلسطین چگونه خواهد بود گفت: ما از روش‌های مختلفی به فلسطین کمک می‌کنیم و خود را از ملت فلسطین می دانیم.

لاریجانی با بیان این که حمایت اصلی از فلسطین را جمهوری اسلامی انجام می دهد تصریح کرد: این کمکها هم از جهت سیاسی و هم از جهت اقتصادی صورت می‌گیرد اما روش‌های آن متفاوت است.

رئیس مجلس همچنین در پاسخ به سوال یک خبرنگار دیگر مبنی بر سفر اعضای پارلمان ایران به غزه خاطرنشان ساخت: اگر در مورد رفتن به غزه اجازه بدهند این کار صورت می‌گیرد و مشکلی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet