هدر موبایل
1389/04/09 13:06:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس اندونزی:

محاصره غزه نقصی برای انسانیت و حقوق بشر است

**رییس مجلس اندونزی خواستار بازدید روسای مجالس کشورهای اسلامی از غزه شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "مرزوق علی" رییس مجلس اندونزی در آغاز نشست اضطراری روسای مجالس کشورهای عضو اتحادیه بین المجالس اسلامی طی سخنانی خواستار شکست محاصره غزه شد و گفت: از روسای پارلمانهای کشورهای اسلامی می خواهم که از غزه دیدن کنند.

رئیس مجلس اندونزی اظهار داشت: من رنج مردم فلسطین را در غزه دیدم؛ آنها هیچ دارو و مدرسه و بیمارستانی ندارند و آنچه را که داشته اند توسط نیروهای اسرائیلی به ویرانه تبدیل شد.

وی با بیان این که این اجلاس بهترین فرصت برای باز کردن دریچه ها به سوی مردم غزه هستیم

گفت: این اجلاس می تواند راهکارهایی را جهت ارسال غذا و دارو به مردم این منطقه در دستور کار قرار بدهد.

رئیس مجلس اندونزی با ناشایست خواندن حملات رژیم صهیونیستی به غزه و محاصره این منطقه آن را فاجعه انسانی دانست و متذکر شد: این محاصره نقصی را برای عدالت، انسانیت و حقوق بشر و قوانین بین المللی به وجود می آورد.

وی با بیان این که در حال حاضر وقت آن است که این محاصره ها برچیده شود افزود: اسرائیل قانون بین المللی را نقض کرده و باید به مجازات برسد.

مرزوق علی گفت: باید تلاشهای واحد بین المللی صورت گیرد. کمک به مردم فلسطین وظیفه ماست و هم اکنون یک وضعیت بحرانی انسانی در غزه حاکم است. باید تلاشهای خود را فعال‌تر کنیم تا عدالت برای مردم غزه نیز محقق شود.

وی همچنین با اشاره به بازدیدی که از پارلمان فلسطین داشت، یادآور شد: پارلمان ویران شده فلسطین توسط حملات هوایی اسرائیل موجب ناراحتی من شد. از پارلمانه‌ای کشورهای اسلامی می خواهم که در بازسازی آن سهیم شوند تا این پارلمان نیز فعالیت‌های خود را صورت دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet