شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/09 13:18:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس سوریه:

کشورها در روابط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کنند

**رئیس مجلس سوریه از کشورهای اسلامی که با رژیم صهیونیستی رابطه دارند خواست در روابط خود تجدیدنظر کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "محمود الابرش" رئیس مجلس سوریه در نشست فوق العاده بین المجالس کشورهای اسلامی با بیان این که این اجلاس در پاسخ به مسئولیت‌های ما در برابر صدای مظلومانه مردم غزه است گفت: ما شاهدیم که رژیم صهیونیستی چگونه به غزه حمله کرد و آن را به مدت سه سال محاصره نمود.

وی با اشاره به حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی اظهار داشت: اقدام اسرائیل اقدامی جنایتکارانه است و این اقدامات خارج از حدود عقل و قانون صورت می‌گیرد.

الابرش افزود: اتخاذ سیاست قتل و ویرانی نشان‌دهنده این است که این رژیم به منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی احترام نمی‌گذارد.

وی با بیان این که جامعه بین الملل عرب و مسلمان باید بیش از هر زمان دیگری با ملت غزه همدردی نمایند یادآور شد: جوامع بین المللی باید این محاصره را باز کنند تا رگ زندگی به غزه بازگردد.

رئیس مجلس سوریه تاکید کرد: همه می‌دانند که اسرائیل با شهرک سازی‌ها و جنایاتی که انجام می دهد، ایمانی به صلح ندارد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی حاضر در جلسه همه باید با یکدیگر متحد شوند و صدای واحدی را جهت آزادی فلسطین به همه دنیا و پارلمان‌های دنیا برسانند.

الابرش همچنین گفت: نقش پارلمان‌های کشورهای اسلامی به جهت اقدامات انسان‌دوستانه از اهمیت خاصی برخوردار است و بگذارید پارلمان‌های کشورهای اسلامی گوش شنوایی داشته باشند.

رئیس مجلس سوریه همچنین از کشورهای اسلامی که با رژیم صهیونیستی رابطه دارند خواست در روابط خود تجدیدنظر کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet