ایام محرم 1398
1389/04/09 14:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین ابراهیمی:

موکول شدن زمان مذاکرات به اواخر مرداد پاسخی به اقدامات 1+5 بود

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به تأخیر انداختن زمان مذاکره با غربی‌ها و شرط گذاشتن برای مذاکرات به منظور پیدا کردن راه حلی برای تأمین سوخت رآکتور تهران را پاسخی به اقدامی دانست که ۱+۵ در صدور قطعنامه جدید تحریم علیه ایران پس از بیانیه تهران انجام دادند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد، به شرایط اعلام شده از سوی رئیس‌جمهور برای مذاکره با غرب و حل مشکل نحوه تأمین سوخت رآکتور تهران اشاره کرد و اظهار داشت: به تاخیر انداختن زمان مذاکرات، اقدام خوبی است چرا که غربی‌ها خیلی ما را اذیت کردند.

وی افزود: بیانیه تهران که به امضای سه کشور ایران، برزیل و ترکیه رسید، اقدام خوبی بود که البته خواست خود آقای اوباما و هم بخشی از اعضای شورای امنیت نیز بود و آقایان لولا داسیلوا و اردوغان به نمایندگی از طرف آنها یا به نوعی وساطت می‌کردند اما غربی‌ها به جای پاسخ دادن به بیانیه تهران، بلافاصله مبادرت به تهیه پیش‌نویس قطعنامه جدید تحریم علیه ایران کردند که قطعنامه نیز به تصویب رسید بدون اینکه نسبت به بیانیه تهران، اقدامی انجام و یا پاسخ درستی داده باشند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این اقدام غربی‌ها در صدور قطعنامه علیه ایران پس از بیانیه تهران را حرکتی زشت و نادرست دانست و عنوان کرد: بر اساس خواست خود آنها این اقدامات صورت گرفت. بیانیه تهران می‌توانست تقابل را به تعامل تبدیل کند و راهکار مناسبی برای حل مشکل تأمین سوخت رآکتور تهران بود.

وی همچنین گفت: بیانیه تهران راهکارهای خوبی را برای سایر کشورهایی که نیازمند انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز هستند را ارائه داده بود که تقریباً می‌توان گفت‌ جامع‌ترین بیانیه‌ای بود که تاکنون در این خصوص صادر شده بود.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت بر همین اساس متذکر شد: بیانیه تهران اقدامی ارزشمند بود که غر‌بی‌ها می‌توانستند از این راه همه حرف‌های خودشان را نیز مطرح کنند و باب مذاکره باز می‌شد اما غربی‌ها تقابل با تصویب قطعنامه و تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران در صحنه بیش‌تر کردند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در خاتمه به تأخیر انداختن زمان مذاکره با غربی‌ها و شرط گذاشتن برای مذاکرات، را پاسخی به اقدامی دانست که کشورهای عضو 1+5 در صدور قطعنامه جدید تحریم علیه ایران پس از بیانیه تهران انجام دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet