هدر موبایل
1389/04/09 14:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شیراز:

نیمی از اعتبارات فرهنگی استان در حوزه فرهنگ و معنویت هزینه خواهد شد

**نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: اعتبارات فرهنگی استان فارس باید به منظور تقویت دین و معنویت، جذب و تشویق جوانان در فعالیت‌های دینی و مذهبی هزینه شود.

به گزارش ایسنا، جعفر قادری در جمع معتکفان مسجد جامع سعدی شیراز از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی به استان فارس خبر داد و گفت: نیمی از این اعتبارات فرهنگی در مسائل اجرائی مربوط به حوزه فرهنگ و معنویت هزینه خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم تلاش برای تقویت باورهای دینی مردم خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از این اعتبارات باید به منظور تقویت دین و معنویت، جذب و تشویق جوانان در فعالیت‌های دینی و مذهبی، تقویت کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد و تقویت بنیه علمی ـ آموزشی در جامعه صرف شود.

قادری با بیان این‌که اعتکاف فرصت مناسبی برای تقویت ارتباط معنوی با خداوند است، ادامه داد: مردم و به ویژه جوانان باید ارتباط خود را با مساجد و مراکز معنوی و دینی حفظ و تقویت کنند و به امر خود سازی و تهذیب نفس بپردازند.

نایب رییس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به موفقیت‌های دانشمندان اسلامی در جهان، بر لزوم تسلط و تجهیز جوانان، دانشجویان و اساتید به ابزار روز دنیا و علوم و تکنولوژی نوین تدکید کرد و افزود: تسلط به فناوری‌های نوین، اینترنت، علوم روز و سایبری از ضروریات جامعه ایران اسلامی است و برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی راهی جز مبارزه با علوم و فنون و تکنولوژی روز نداریم.

نایب رییس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی با تأکید بر ضرورت تأمین حداقل‌های نیازهای جوانان اظهار کرد: پیشرفت‌های کشور در رشته‌های مختلف نتیجه احساس مسئولیت جوانان و مردم مؤمن و متدین کشور بوده و با حضور پر شور جوانان در صحنه‌ها و عرصه‌های گوناگون، ترفندهای دشمنان نظام اسلامی محکوم به شکست است.

نماینده شیراز در خانه ملت در بخش دیگری از سخنان خود فشارها و و تهدیدات کشورهای خارجی را نسبت به اراده مردم بی‌اثر ارزیابی کرد و با اشاره به تحریم‌های گسترده غرب در 30 سال گذشته نسبت به ایران گفت: تجربه نشان می‌دهد فشارها و تحریم‌های دشمنان موجب رشد و تکامل نظام اسلامی شد.

قادری از ایران اسلامی به عنوان کشور حضرت ولی عصر(عج) یاد کرد و افزود: قطعنامه‌های گسنرده غرب علیه ملت ایران هیچ‌گونه اثر منفی بر جای نگذاشته است، چرا که این نظام و کشور پایگاه ترویج اندیشه‌ها و تفکرات اسلام ناب محمدی(ص) است و مردم مسلمان و مؤمن به پای این درخت هزاران نفر شهید و جانباز و ایثارگر نثار کرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet