هدر اصلی
1389/04/09 15:29:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون اصل 44:

مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری ناچیز است

**رئیس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار داشت: البته کمتر از ۱۰ درصد سیاستهای اصل ۴۴ به واگذاری ها برمی گردد و بخش عمده آن به سرمایه گذاری برمی گردد که متاسفانه در سرمایه گذاری ها نیز مشارکت بخش خصوصی بسیار ناچیز است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس  در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به واگذاری سهام ایران خودرو که طی چند روز اخیر صورت گرفت اظهار داشت: عمده سهام شرکت ایران خودرو را بانک پارسیان خریداری کرده و این در حالی است که سهامداران بانک پارسیان در واقع وابسته به ایران خودرو هستند.

وی افزود: در این راستا نیز چنانچه به درصد مالکیت بورس نگاه کنیم می بینیم که بخش خصوصی فقط 20 درصد مالکیت بورس را دارا می باشد و مابقی آن به صورت عمومی غیردولتی و در قالب سازمانهای بازنشستگی، تامین اجتماعی، شرکتهای دولتی و تعاونی ها مالکیت دارند.

رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: البته کمتر از 10 درصد سیاستهای اصل 44 به واگذاری ها برمی گردد و بخش عمده آن به سرمایه گذاری برمی گردد که متاسفانه در سرمایه گذاری ها نیز مشارکت بخش خصوصی بسیار ناچیز است.

وی افزود: برای حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها موانعی وجود دارد که برای رفع این موانع باید مقررات زدایی شود، تبعیض ها حذف شود، بخش خصوصی و بخش تعاون توانمند شود و فضا برای ایجاد کسب و کار مهیا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet