خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/04/09 17:16:00
سرویس سیاسی
نماینده ممسنی:

مصوبات سفرهای استانی ضمانت اجرایی می‌خواهد

**نماینده ممسنی و رستم درمجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: عدم اجرای برخی مصوبات سفرهای استانی دولت باعث نارضایتی مردم شده است.

عبدالرضا مرادی درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با ارائه گزارشی از میزان اجرای مصوبات سفرهای استانی دولت در حوزه انتخابیه اش، خاطرنشان کرد: برخی از پروژه های کوچک و سبک سفرهای استانی دولت به استان فارس به بهره برداری 100 درصد رسیده است؛ اما پروژه های حیاتی مصوب این سفرها مثل احداث سد، راه آهن و یا جاده ها یا اصلا شروع نشده و یا عملیات اجرای این طرح ها به کندی پیش می رود.

عضوکمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اظهارات رییس جمهوری در سفر سوم استانی به فارس که از سیمای مرکزی این استان پخش شد، خاطرنشان ساخت: رئیس جمهور در سخنان خود از آغاز ساخت سد پارسیان در سال 89 خبرداد و اعلام کرد که این سد ظرف دو سال به بهره برداری خواهد رسید، اما تا کنون هیچ اقدامی در خصوص آغاز عملیات ساخت این سد صورت نگرفته است.

نماینده ممسنی اظهار کرد: حتی موضوع ساخت سد پارسیان در دستور کار کمیسیون ماده 32 که به بررسی مصوبات سفرهای استانی پرداخته و بودجه به آنها تخصیص می دهد، قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه این امرموجب نارضایتی مردم استان شده است، خاطرنشان کرد: هرچند نفس سفرهای استانی دولت بسیارخوب است؛ اما باید یک ضمانت اجرایی برای اجرای مصوبات این سفرها وجود داشته باشد تا پیگیری شود که این طرح ها به مرحله اجرا درآیند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه راه آهن فارس به خوزستان را از دیگر طرح های کلان مصوب دولت در سفرهای استانی دانست که هنوز هیچ اقدام عملی برای اجرای آن صورت نگرفته است.

مرادی همچنین در پایان سخنانش در یک جمع بندی کلی خاطرنشان کرد: به طور کلی پروژه های سنگین و بزرگ مصوبات سفرهای استانی دولت با مشکل اعتبار روبرو شده و با کندی پیش می روند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet