خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/09 17:22:00
سرویس سیاسی
سکوت اروپایی‌ها شکست

بررسی نقض آزادی بیان در اسرائیل توسط پارلمان اروپا

**پارلمان اروپا در جلسه ویژه خود قوانین نقض کننده آزادی بیان در اسرائیل را بررسی کرد.

 به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا جلسه ویژه ای برای بررسی نقض آزادی بیان در اسرائیل برگزار کرد.

بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور نمایندگانی از موسسه برابری حقوق شهروندان عرب، کمیته عمومی مخالف شکنجه و شبکه اروپا مدیترانه ای حقوق بشر و دیگر مراکز فعال حقوق بشر برگزار شد.

گفتنی است، جلسه بررسی آزادی بیان در اسرائیل به درخواست اعضاء پارلمان اروپا به دنبال ارائه چهار طرح مربوط به نقض آزادی بیان در پارلمان اسرائیل (کنیست) برگزار شد.

از سوی دیگر به دنبال ارائه این طرح ها برخی از سفارتخانه ها از وزارت خارجه اسرائیل و کنیست خواستار توضیح درباره اصلاحاتی در قوانین که موجب می شود به موسسه های حقوق بشر لطمه وارد شود، شدند.

مراکز فعال حقوق بشر در این جلسه از پارلمان اروپا خواستند تا اقدامت فوری برای جلوگیری از اعمال فشار علیه موسسات فعال حقوق بشر در اسرائیل اتخاذ کند و همچنین از پارلمان اروپا خواستند تا امضاء توافقنامه های صنعتی و فرهنگی و اقتصادی اروپا با اسرائیل را مشروط به توقف اجرای قوانین مخالف آزادی بیان قرار دهد.

نمایندگان پارلمان اروپا نیز در این جلسه اعلام کردند، اسرائیل باید بداند که اجرای این قوانین بر برنامه های همکاری مشترک میان اتحادیه اروپا و اسرائیل تاثیر خواهد گذاشت و به اسرائیل هشدار دادند تا از نقض حقوق نمایندگان عرب کنیست و بازداشت مسوولان موسسه های فعال حقوق بشر خودداری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet