هدر موبایل
1389/04/09 17:46:00
سرویس بین الملل
با وجود جنایت‌های وحشیانه علیه مردم غزه صورت گرفت

سکوت رییس مجلس عربستان در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی

**رییس پارلمان عربستان در زمان سخنرانی در اجلاس بین المجالس اسلامی بر خلاف سایر روسای پارلمان‌ها جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم نکرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از دمشق، کشورهای عربی و اسلامی عضو کنفرانس بین المجالس اسلامی امروز چهارشنبه دوره هم جمع شدند تا راهکارهایی را جهت حصر غزه از محاصره رژیم صهیونیستی و کمک رسانی به مردم این منطقه بررسی نمایند.

هرکدام از روسای مجالس این کشورهای اسلامی با حضور در پای میز مذاکره سخنانی را در محکومیت رژیم صهیونیستی ایراد کردند؛ اما در این بین رفتار رئیس مجلس عربستان سعودی سوالات متعددی را به اذهان جاری می کرد، هنگامی که زمان سخنرانی عبدلله آل شیخ رئیس مجس عربستان رسید، وی به جای اینکه همانند سایر روسا پای میز سخنرانی حاضر شود از روی صندلی خود تکان نخورد و در همان جا به ایراد سخنانی پرداخت.

وی در سخنان خود هیچ اشاره ای به کمک انسانی و نحوه آن به مردم غزه و یا محکومیت رژیم صهیونیستی در حمله به کشتی آزادی و یا حصر غزه نکرد و تنها به تشکر از برپاکنندگان اجلاس اکتفا کرد.

در این بین رئیس مجلس کشورمان علی لاریجانی از بقیه روسای مجالس فعال تر بود.

وی علاوه بر شرکت در اجلاس و سخنرانی که در آن دوازده پیشنهاد مدون را جهت کمک به مردم فلسطین ارائه می کرد، در حاشیه اجلاس نیز با برخی از گروه ها و روسای پارلمان های عضو بین المجالس اسلامی نیز دیدار و گفت و گو کرد و مذاکراتی را جهت حمایت از مردم غزه ارائه نمود و بر آنها تاکید می کرد.

 به دلیل شاخص بودن هیات پارلمانی کشورمان در اکثر اجلاس هایی که بحث حمایت از مردم فلسطین مطرح می شود علی لاریجانی از نگاه های لنز دوربین های رسانه های عربی و میکروفن خبرنگار آنها در امان نبود.

لاریجانی از شامگاه روز سه شنبه وارد فرودگاه دمشق شد، پس از سپری شدن زمان کوتاهی با برخی از گروه های فلسطینی و صبح امروز نیز با برخی از روسای پارلمان های کشورهای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet