ایام محرم 1398
1389/04/09 18:20:00
سرویس سیاسی

رئیس پارلمان اندونزی خواستار ساخت مجدد پارلمان فلسطین شد

**رئیس پارلمان اندونزی خواستار ارسال کمک‌های بیشتر به غزه، تشکیل کمیته تحقیق در مسئله ناوگان آزادی و ساخت مجدد ساختمان پارلمان فلسطین شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری الیوم السابع مصر، مرزوقی علی امروز چهارشنبه در افتتاحیه نشست فوق العاده پارلمان های کشورهای عضو کنفرانس اسلامی در دمشق گفت: اسرائیل تنها به محاصره غزه اکتفا نکرده است بلکه روز به روز بر اعمال مجرمانه اش اضافه کرد، به ویژه اینکه به ناوگان آزادی حمله کرد و تعدادی از حاضران در این کاروان را به شهادت رساند.

رئیس پارلمان اندونزی خواستار ارسال کمک های بیشتر به غزه و تشکیل کمیته تحقیق در مسئله ناوگان آزادی شد.

نائب رئیس اتحادیه کشورهای عضو کنفرانس اسلامی همچنین از شخصیت های پارلمانی درخواست کرد تا در ساخت مجدد ساختمان پارلمان فلسطین که در حملات رژیم صهیونیستی به غزه ویران شد، همکاری کنند. مرزوقی علی در ادامه خواستار آزادی نمایندگان فلسطینی از بند رژیم صهیونیستی شد.

بر اساس این گزارش، رئیس پارلمان اندونزی مرزوقی علی و نائب رئیس اتحادیه کشورهای عضو کنفرانس کشورهای اسلامی ادامه محاصره غزه را نقض عدالت و حقوق بشر و قوانین بین المللی خواند و آن را یک فاجعه انسانی نامید.

گفتنی است، مزروقی به همراه 35 نماینده این پارلمان روز گذشته به غزه سفر کردند و سنگ بنای ساخت بیمارستانی در شمال غزه  را قرار دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet