ایام محرم 1398
1389/04/09 19:02:00
سرویس اقتصادی
قاضی‌پور هشدار داد:

کم توجهی به توسعه معادن

**عضو کمیسیون صنایع و معادن از کم توجهی به معادن و توسعه آن در کشور خبر داد.

"نادر قاضی‌پور" نماینده مردم ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بیشتر توجه‌ها و نگاه‌ها به سمت صنایع و صنعتگری است، تاکید کرد: متاسفانه تمام توجه مسئولان به توسعه صنعت و صنعتگری معطوف شده است در حالی که در حوزه معدن ایران تنها تولید کننده مواد خام است.

وی ادامه داد: معادن کشور تنها به یک سنگ‌ شکن و راننده آن خلاصه شده است و پس از کندن سنگ‌های مورد نظر آنها را به طور خام به کشورهایی چون  ایتالیا و چین صادر می‌کنیم.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه کار اصلی محصولات معدنی ایران در خارج از کشور انجام می‌شود، تاکید کرد: اگر به بخش معادن توجه بیشتری صورت گیرد و از خام فروشی به سمت تولیدات مختلف برویم، هم بخش معدن کشور فعال می‌شود و هم اشتغال‌زایی خواهیم داشت.

نماینده مردم ارومیه افزود: برای توسعه صنعت و فعال کردن کارخانجات نیاز به مواد خام اولیه داریم که به راحتی می‌توان مواد اولیه را از معادن داخلی کشور استخراج کنیم؛ اما متاسفانه اکثر این مواد وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز چهارشنبه 9 تیرماه جشنی به مناسبت روز صنعت و معدن برگزار شد، گفت: اتاق بازرگانی ارومیه به مناسبت روز 10 تیر که به روز صنعت و معدن نامگذاری شده است جشنی برپا کرد.

قاضی‌پور با بیان اینکه در این جشن مشخص شد سهم دولت از صنعت در استان آذربایجان غربی کمتر از یک درصد است، افزود: در این استان اصل 44 قانون اساسی کلا اجرایی شده است و مردم حضور فعالی در اداره صنایع دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet