خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/09 19:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

مذاکرات هسته‌ای باید از انحصار کشورهای 1+5 خارج شود

**نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط جدید اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با گروه ۱+۵ در رابطه با موضوع هسته ای اظهار داشت: این مذاکرات باید از انحصار این کشورها خارج شود.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب تاکید کرد جمهوری اسلامی نیز برای پیشرفت کار با اعضای 1+5 شرایطی دارد و این شرایط باید از سوی طرف های مقابل پذیرفته شود.

وی با بیان اینکه چرا همیشه تهران باید پاسخگوی مسائل آنها باشد، تصریح کرد این کشورها تخلفاتی انجام داده اند و خارج از چارچوب قواعد بین المللی اقداماتی انجام داده اند و باید پاسخگوی این اقدامات نیز باشند.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد اعضای گروه 1+5 باید پاسخ دهند که چرا رژیم صهیونیستی که عضو معاهده NPT نیست و بمب اتمی هم در اختیار دارد را زیر سوال نمی برند و آن را رها کرده اند، این در حالی است که کشورمان را که عضو متعهد آژانس و NPT است تحت فشار قرار می دهند.

کوثری با بیان اینکه رفتار این کشورها دوپهلوست، اظهار داشت: تخلف آمریکا، انگلیس و فرانسه از معاهده عدم اشاعه بسیار بیشتر از سایر کشورهاست اما امروز این کشورها در موضع مدعی قرار گرفته اند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مذاکرات هسته ای کشورمان باید از انحصار اعضای 1+5 خارج شود تاکید کرد کشورهای مستقل و قدرت های نوظهور نیز می توانند به این مذاکرات بپیوندند.

وی با اشاره به بیانیه 3 جانبه تهران خاطرنشان کرد آمریکایی ها در حالی که خودشان از ترکیه و برزیل خواسته بودند تا شرایط را برای تبادل سوخت فراهم کنند اما بعد از امضای این بیانیه رویکرد خود را تغییر دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet