هدر موبایل
1389/04/09 15:17:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

عدم پذیرش آموزشیاران در آموزش و پرورش تخلف است

**کوچکی نژاد گفت: عدم پذیرش آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش تخلف از قانون است.

جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با روزنامه گلچین امروز گیلان با اشاره به طرح دو فوریتی تصویب شده از طرف مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی را درباره تربیت معلم و جذب آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش به تصویب رسانده است که در صورت تخلف اداره‌های آموزش و پرورش با آنها برخورد قانونی می‌شود.

وی ادامه داد: تمام رؤسای اداره‌های آموزش و پرورش گیلان موظف هستند تا آموزشیاران نهضت را در تخصص‌های مورد نیاز جذب کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس تلاش آموزشیاران نهضت را کاری دشوار خواند و گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی به در خانه‌ها رفته و با شناسایی دانش‌آموزان کلاس‌های درس را تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: باتوجه به تلاش‌های آموزشیاران نهضت سوادآموزی جذب آنها در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش حق آموزشیاران محسوب می‌شود و همان‌گونه که قانون تصویب می‌کنیم بر اجرایی شدن آن نیز نظارت داریم.

کوچکی‌نژاد به نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: در ناحیه یک و دو رشت حدود 600 نیرو مورد نیاز است که اگر این تعداد به روش‌هایی غیر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی گیلان جذب شوند، خلاف قانون است.

نماینده مردم رشت در مجلس حذف دوره تربیت معلم در دوره اصلاحات را خیانتی بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به ظلمی که با حذف تربیت معلم در دوره اصلاحات صورت گرفت تا‌کنون شاهد روشن شدن موضوع دوره تربیت معلم نیستیم.

وی اضافه کرد: تربیت معلم محل انسان‌سازی بوده و حذف و بلا‌تکلیف ماندن آن خسارت‌های سنگینی به جامعه وارد می‌کند. کوچکی‌نژاد با اشاره به جذب 23 هزار نیروی شرکتی در آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای این طرح توهینی بزرگ به معلمان بود.

نماینده مردم رشت در مجلس خاطرنشان کرد: با وجود نواقصی که این طرح داشت، اجرا شد و اخراج یک‌باره‌ نیروهای وارد شده به آموزش و پرورش در حال حاضر راهکار مناسبی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet