خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/10 09:05:00
سرویس اقتصادی
شریف حسینی:

صنعت پویا شرط اقتصاد پویاست

**عضو کمیسیون صنایع مجلس در آستانه روز صنعت و معدن با تشریح وضعیت صنعت در کشور، صنایع فولاد و سیمان را نقاط قوت صنعت و صنعت خودرو را نقطه ضعف صنعت در ایران عنوان کرد.

"سید شریف حسینی" نماینده مردم اهواز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در یک واحد صنعتی مقارن با سال همت مضاعف و کار مضاعف، این اتفاق را نشان دهنده اهمیت فوق العاده صنعت برای ایران در روزگار حاضر عنوان کرد و گفت: صنعت موتور محرکه کشور است که توجهات مقام معظم رهبری به این موضوع هم نشان می دهد که باید از این به بعد نگاه خاصی به صنعت صورت گیرد.

 وی افزود: با استراتژی های تعریف شده در صنایع کشور چه در بخش فولاد و معدن و چه در بخش خودرو آینده روشنی را برای صنعت پیش بینی می کنیم و امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه جزو قدرتمندترین کشورهای صنعتی در منطقه باشیم.

حسینی همچنین در مورد پیشرفت صنعت در بخش خودرو نیز گفت: در افقی که برای بخش صنعت در ایران 1404تعریف شده، بخش خودروسازی باید سالانه سه میلیون خودرو تولید کند که دو میلیون ازین تعداد برای استفاده داخلی و یک میلیون دستگاه برای صادرات در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این اعداد را باید در کنار این هدف قرار داد که در این استراتژی از این سه میلیون دستگاه خودروی تولیدی در کشور یک و نیم میلیون آن باید از برندهای داخلی باشد.

 

رسیدن به مرز 5/17میلیون تن در تولید فولاد ظرف سه سال آینده

حسینی با عنوان این مطلب که امروز در بخش فولاد کشور 11میلیون تن فولاد تولید می شود گفت: با بهره برداری از هشت طرحی که در حال حاظر در دست ساخت هستند، ظرفیت تولید فولاد به حدی بالا خواهد رفت که در سه سال آینده میزان تولید فولاد در کشور به 5/17 میلیون تن خواهد رسید.

نماینده مردم اهواز با اشاره به ادامه حیات صنعت فولاد در شرایط سخت تحریم گفت: اگر این هشت طرح به موقع افتتاح شوند در بخش فولاد تقریبا به خودکفایی خواهیم رسید که این امر در شرایطی که کشور ما در تحریم به سر می برد نشان دهنده تلاش مضاعف جوانان و متخصصان ایرانی است.

 

از عملکرد بخش سیمان و فولاد راضی هستیم،از صنایع خودرو ناراضی

وی با اشاره به اینکه عملکرد صنایع در مواردی مثبت است و در برخی نقاط باید بهتر از وضعیت موجود باشد گفت: در بخش سیمان و فولاد با ظرفیت سازی هایی که صورت گرفته باید گفت که عملکرد این بخش ها مثبت است؛ اما در بخش خودرو و بخصوص بحث افزایش کیفیت خودرو باید کار بیشتری انجام می شد و باید گفت عملکرد این بخش ضعیف بوده است.
حسینی ابراز امیدواری کرد با واگذاری صحیح شرکت های خودرو سازی به بخش خصوصی، کیفیت خودروهای تولیدی در داخل کشور نیز افزایش یابد.

وی شرط این کار را خصوصی سازی به جای خودمانی سازی عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet