خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/10 13:26:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم رشت:

تاخیر در اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها از مشکلات آن نمی‌کاهد

**نماینده مردم رشت در مجلس گفت: تاخیر در اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها از بحران‌های آن نمی‌کاهد؛ در نتیجه هر زمانی اجرایی شود بحران‌زا خواهد بود.

"جبار کوچکی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در هرزمان دیگری مشکلاتی چون تورم را در پی خواهد داشت، تاکید کرد: تاخیر در اجرای این قانون مشکلی را بر طرف نمی‌کند و به هر زمان دیگر که موکول شود همین مشکلات پیش خواهد آمد.

وی ادامه داد: از 3 ماه پیش رشت به صورت پایلوت در این زمینه فعال شده است تا تجربه‌های خود را در اختیار استان‌های دیگر قرار دهد.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه مراحل مقدماتی اجرایی شدن هدفمندکردن یارانه‌ها در حال پیگیری است، تاکید کرد: از آنجا که تاکنون این قانون اجرایی نشده است مردم نگرانی های در خصوص تورم دارند، با گذشت زمان و کسب تجربه نگرانی‌های مردم برطرف خواهد شد.

کوچکی‌نژاد افزود: مدیران اجرایی این قانون نشست‌های بسیاری داشته‌اند؛ در حال حاضر نحوه افتتاح حساب در استان و شهرستان‌های آن مشخص شده است و تجربه‌های خود را در این زمینه به استان‌های دیگر منتقل شد.

وی با بیان اینکه با اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها آسیب‌های بسیاری به کشاورزی و صنعت رشت وارد خواهد شد، تاکید کرد: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این قانون در استان‌های پایلوت و گیلان وجود ندارد و همین امر باعث وارد شدن صدمات بسیاری به کشاورزی و صنعت خواهد شد.

این نماینده ادامه داد: با جلوگیری از این آسیب‌های به خصوص در بخش کشاورزی مذاکرهای در ارتباط نحوه پرداخت یارانه های به کشاورزی شده است.

وی تاکید کرد: با پرداخت 30 درصد یارانه به کشاورزان امید است از این آسیب‌ها بکاهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet