هدر اصلی
1389/04/10 09:29:00
سرویس بین الملل
عابدی تاکید کرد:

اخذ خسارت تاخیر در تحویل اس 300 از روس‌ها

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است، با توجه به اینکه قرار داد اس ۳۰۰ میان وزارت دفاع و دولت روسیه نوشته شده است، اکنون وزارت دفاع باید خسارت ناشی از تاخیر تحویل این سامانه دفاعی را از روس‌ها بگیرد.

"محمد کریم عابدی" در گفتگو با خانه ملت در مورد تاخیر روسیه در تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران، گفت: وزارت دفاع باید روسیه را ملزم کند در ازای تاخیر این کشور در تحویل سامانه دفاعی اس 300 به ایران، خسارت ها و جریمه های تاخیر در تحویل این سامانه موشکی را نیز به ایران پرداخت کند.

وی با بیان اینکه روس ها پیش از این نیز به تعهدات خود عمل نمی کردند افزود: در دوران جنگ تحمیلی هم شوروی سابق سلاح هایش را در اختیار رژیم بعث عراق می گذاشت و ملت ایران با این سلاح ها مورد آماج حملات و تهاجم قرار می گرفتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با آمدن نوگراها و در راس آنها پوتین به روسیه، امیدی در دستگاه دیپلماسی ایران بوجود آمد و انتظار می رفت همکاری های خوبی میان دو کشور ایجاد شود که مشارکت و همکاری روسها در ساخت نیروگاه اتمی بوشهر را باید در این راستا ارزیابی شود.

وی افزود: اما به تدریج در ادامه کار با بدقولی ها و تاخیرهایی که از سوی روسیه صورت گرفت، باعث  بدبینی ها ایران نسبت به این کشور شد.

عابدی با اشاره به مسئله سامانه موشکی اس 300 و تعهدات روسیه در این خصوص گفت: بحث قرارداد سامانه موشکی اس 300 قراردادی میان وزارت دفاع ایران و روسیه بود که روسیه در این تعهدات ملزم به تحویل به موقع این سامانه به طرف ایرانی شده است.

نماینده فردوس و طبس با تاکید بر اینکه روسیه نباید تحت فشار لابی صهیونیست، آمریکا و غربی ها  این تعهدات را نادیده بگیرد، افزود: این گونه موضع گیری های روسیه و تبعیت آنها از صهیونیست ها و آمریکا به پرستیژ سیاسی این کشور لطمه جدی وارد می کند و روسیه نباید در صفحه شطرنج آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی کند.

عابدی تاکید کرد: در صورت عدم تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران، وزارت دفاع باید کشور روسیه را ملزم به استرداد مبلغی که ایران برای این خرید این سامانه پرداخت کرده است بکند و  خسارت مالی و معنوی برای عدم تحویل این سامانه را نیز بپردازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet