خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/10 14:47:00
سرویس سیاسی
کوثری با اشاره به نامه متکی به کشورهای عضو شورای امنیت؛

آمریکا به حرف‌های خود پایبند نیست

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس گفت: قطعنامه ۱۹۲۹ نشان داد آمریکا پایبند حرف‌ها و اقدام‌های خود نیست.

"مصطفی کوثری" نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید نامه وزیر امور خارجه به اعضای شورای امنیت سازمان ملل با بیان اینکه قطعنامه 1929مایه تاسف است، تاکید کرد: برخی از کشورهای با خواست نابه حق آمریکا، انگلیس و فرانسه همراهی کردند و علیه ایران رای مثبت دادند.

وی ادامه داد: نهایتا این کشورهای باید در خصوص تصمیمی که اتخاذ کردند تجدید نظر کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت با تاکید بر اینکه کشورهای همراه آمریکا باید بدانند این کشور پایبند حرف‌ها و اقدام‌های خود نیست، افزود: آمریکا دو کشور ترکیه و برزیل را برای مذاکره به ایران فرستاد و در نهایت بدون توجه به بیانیه سه جانبه این سه کشور خیلی سریع پیش قطعنامه‌ای تهیه و به سازمان ملل ارائه کرد و همراهی کشورهای دیگر را خواستار شد.

کوثری با اشاره به اینکه در امضا قطعنامه همه کشورها همراه آمریکا نبودند، تاکید کرد: البته انسجام محکمی در بین کشورها جهت امضا قطعنامه 1929 وجود نداشت؛ عدم انسجام در نهایت به نفع ایران است.

وی افزود: کشورهای دیگر فریب آمریکا را خوردند که عیله ایران رای مثبت دادند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نهایت تصریح کرد: ایران باید در نوع ارتباط خود با کشورهایی که عیله ما رای مثبت داده‌اند دقت بیشتری داشته باشد و نباید نسبت به اقدام آنها بی تفاوت بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet