هدر موبایل
1389/04/10 16:15:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه با اشاره به وجود 50 درصد ذخایر انرژی در خلیج‌فارس

اقدام مقابله‌به مثل ایران به ضرر غرب تمام خواهد شد

**عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اظهارات رییس مجلس در کنفرانس خبری دمشق، تصریح کرد: با توجه به ویژگی ایران و وجود ۵۰ درصد انرژی دنیا در خلیج فارس، ایران به خوبی می‌تواند چنین مانوری در ارتباط با قطعنامه ۱۹۲۹ داشته باشد.

"حشمت‌الله فلاحت پیشه" نماینده مردم اسلام آباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در قانون، دولت مکلف شده درصورت بازرسی کشتی‌های ایرانی، مقابل به مثل کند تاکید کرد: دولت ایران می‌تواند با کشتی‌های تحت پرچم کشورهایی که کشتی‌های ایرانی را مورد بازرسی قرار دهند، همین برخورد را داشته باشد.

وی ادامه داد: اقدام ره‌گیری کشتی‌ها در واقع نقض قانون بین المللی است و این نوع تحریم ربطی به اقدام‌های هسته‌ای ندارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه ایران 150 میلیارد دلار ارتباط تجاری با دنیا دارد، تاکید کرد: اگر در جهت ارتباط تجاری ایران با دنیا این تحریم صورت گیرد و کشورهای آمریکایی و اروپایی مانع صادرات و واردات ایران شود، در اصل مردم ایران را تحریم کرده اند.

وی افزود: این موارد برخلاف تحریم هوشمند مورد ادعای آمریکا است و ما می‌توانیم از حق مقابله به مثل که حق بازدارنده‌ای است بهره بگیریم.

فلاحت پیشه در نهایت تایکد کرد: امیدواریم قطعنامه 1929 در حد شعار باقی بماند و تعلیق شود؛ در غیر این صورت ایران از حق مسلم خود بهره خواهد گرفت و مقابل به مثل می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet