خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/10 16:32:00
سرویس سیاسی
/لاریجانی در نشست خبری دمشق- 1/

تداوم رفتار گذشته آمریکا نسبت به ایران برایشان هزینه‌بر است

**رئیس مجلس گفت: اگر آمریکا بخواهد در پرونده هسته ای ایران همانند گذشته عمل کند این موضوع برای آنها پرهزینه خواهد بود.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در محل سفارت ایران در دمشق در کنفرانس مطبوعاتی که در ساعات پایان سفر خود در سوریه برگزار شده بود در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی حضور یافت و به پرسش های آنان پاسخ داد.

رئیس مجلس در ابتدای سخنان خود با تشکر از کشور سوریه که میزبان کنفرانس بین المجالس کشورهای اسلامی بود گفت: خوشبختانه جلسات روز گذشته کنفرانس جلسه پرتحرکی بود و موضوعات خوبی مطرح شد و بیانیه آن مبتکرانه و دارای اهداف اجرایی بود.

وی اظهار امیدواری کرد که سازوکارهای طراحی شده در این جلسه حرکت کشورهای اسلامی در جهت کمک به مردم فلسطین را استمرار بخشد.

 همچنین رئیس مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر این که واکنش ایران در مقابل تهدیدات آمریکا چگونه است، گفت: مساله حرفهای گنده زدن آمریکایی ها نسبت به ایران سابقه ای 30 ساله دارد و چیز جدیدی نیست.

رئیس مجلس گفت: در این 30 سال آمریکایی ها با سنگ اندازی در مقابل ملت ایران به دنبال آن بودند که کشور ما در بخشهای مختلف صنعتی، هسته ای و سیاسی پیشرفت نکند. خصوصا پس از جنگهای مخرب و جنایتکارانه ای که طی 20 سال گذشته اتفاق افتاد و آنها به این فهم رسیدند که دنیای امروز دنیای زورگویی نیست.

رئیس مجلس گفت: ما روی پای خود ایستادیم و به پیشرفتهایی دست پیدا کردیم؛ هر چند آنها در مقابل پیشرفتهای ایران نگاه مخربانه ای داشتند. ما در این راه مشقت زیادی را تحمل کردیم که بتوانیم تکنولوژی های پیشرفته را به دست بیاوریم. آنها نمی توانند با زبان زور با ملتها صحبت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet