ایام محرم 1398
1389/04/11 01:13:00
سرویس سیاسی

لاریجانی دستاوردهای سفر به سوریه را تشریح کرد

**علی لاریجانی پس از بازگشت به تهران نتایج سفر خود را تشریح کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله محوری این سفر، شرکت در نشست اضطراری بین المجالس اسلامی بود، تصریح کرد: خوشبختانه این اجلاس از سوی روسای پارلمان های کشورهای اسلامی با استقبال خوبی مواجه شد.
وی با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت: برای ملت فلسطین نگرانی هایی ایجاد شده بود که با توجه ویژه پارلمان‌های کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.
لاریجانی با تاکید بر اینکه بیانیه پایانی این اجلاس با گذشته متفاوت بود، به برخی نکات کلیدی این بیانه اشاره کرد و افزود: این بیانه نشان دهنده عزم پارلمان‌های اسلامی برای رفع مشکلات مردم بی‌دفاع غزه بود.
لاریجانی اظهار داشت: در این اجلاس مقرر شد که دبیرخانه بین‌المجالس ظرف مدت 2 هفته، نحوه کمک رسانی کشورهای اسلامی به غزه را مشحص نمایند.
وی در ادامه با بیان اینکه هیئت پارلمانی ایران نقش کلیدی برای پیگیری مصوبات این اجلاس داشت گفت: سازو کار استمرار تصمیمات اتخاذ شده در بین المجالس اسلامی در این نشست پی‌ریزی شد.
رییس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه حضور در این اجلاس فرصتی فراهم آورد تا مباجث مورد علاقه دو کشور ایران و سوریه نیز مورد بررسی قرار گیرد، افزود: در دیدار با مسئولان سوری، توسعه روابط اقتصادی و مباحث مهم منطقه‌ای مطرح و پیگیری شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet