هدر موبایل
1389/04/11 12:32:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

مقابله‌به‌مثل درصورت بازرسی کشتی‌های ایرانی حق مسلم ماست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام مقابله به مثل جمهوری اسلامی در صورت بازرسی کشتی های ایرانی را حق مسلم تهران دانست.

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با تائید مواضع علی لاریجانی در خصوص اقدام مقابله به مثل تهران در صورت بازرسی کشتی های ایرانی، اعلام کرد: طبق منشور سازمان ملل متحد و همچنین کلیه معاهده های بین المللی و توافقات منطقه ای زیر مجموعه سازمان ملل همچون مجامع منطقه ای خاورمیانه ای، هر نوع محدودیتی برای کشور دیگر می تواند با اقدام مقابله به مثل همان کشور روبرو شود.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی براین اساس اقدام مقابله به مثل، در صورت بازرسی کشتی های ایرانی را حق تهران دانست و اظهار کرد: این حق مسلم جمهور اسلامی است که اگر کشوری دست به بازرسی کشتی های ایرانی زد، اقدام مقابله به مثل به عمل آورد.

نقوی حسینی در ادامه با اشاره به حضور کشتی های کشورهای غربی در آبهای خیلج فارس و دریای عمان، خاطرنشان کرد: چون اغلب کشتی های کشورهای اروپایی در خلیج فارس و دریای عمان رفت و آمد دارند، جمهوری اسلامی توان این را دارد که در صورت بازرسی کشتی های ایرانی دست به اقدام مقابله به مثل زند.

علی لاریجانی عصر دیروز در یک کنفرانس خبری پس از دیدار با رئیس مجلس سوریه در دمشق، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره عکس العمل ایران در صورت بازرسی از کشتی های ایرانی ، گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام مقابله به مثل خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet