خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/11 12:36:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن خبر داد:

نگاه ویژه برنامه پنجم توسعه به توسعه صنعت

**نماینده مردم شهریار از توجه و نگاه ویژه برنامه پنجم توسعه به بخش صنعت خبر داد.

"حسین گروسی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید در برنامه پنجم توسعه با دید بهتر و وسیع‌تری به صنعت نگاه شود، تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه باید صنعت را ویژه ببینیم چرا که صنعت در توسعه اقتصادی کشور و خارج شدن از تک محصولی تاثیر بسزایی دارد.

نماینده مردم شهریار افزود: باید از تک محصولی به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم و خود را تنها به صادرات محصولات خام محدود نکنیم.

وی با تاکید به اینکه درحال حاضر اقتصاد ایران مریض است، گفت: اتکا به یک محصول، اقتصاد ایران را مریض کرده است، همچنین وابستگی به نفت سبب می شود که با افزایش یا کاهش قیمت نفت دچار تورم و مشکلات فراوانی می‌شویم.

 این نماینده با بیان اینکه برای رهایی از بیماری اقتصادی راهی جز توسعه صنعت کشور نداریم، تاکید کرد: با نگاه ویژه برنامه پنجم توسعه به صنعت شاید بتوان صنعت را رونق داد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در برنامه پنجم توسعه جهت رهایی از مشکلات صنعت در نظر گرفته شده است، اختصاص 30 درصد درآمد هدفمندکردن یارانه ها به صنعتگران است.

گروسی با اشاره به اینکه برخی مشکلات صنعت در داخل وزرات صنایع نیست، تاکید کرد: بیشتر این مشکلات به عدم وجود نظام تعرفه ای مناسب در بخش بازرگانی بر می‌‎گردد.

وی افزود: درحال حاضر کالاهایی وارداتی با کیفیت پایین در کشور توزیع می‌شود که در مقابل محصولات با کیفیت داخلی ایستاده است؛ ورود چنین محصولاتی لطمه بسیاری به صنعت داخلی وارد کرده است.

گروسی با بیان اینکه باید تعرفه‌های بازرگانی برای بلند مدت ابلاغ شود، تاکید کرد: تعرفه کوتاه مدت شاید بتواند در مدت زمان کوتاهی مشکلات صنعت را برطرف کند اما در بلند مدت باز با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم بود.

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به عدم نقدینگی بانک‌ها و تاثیر آن در صنعت، ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که صنعت ایران با آن دست به گریبان است عدم نقدینگی بانک ها است.

وی ادامه داد:بانک‌ها اعتبار لازم را در اختیار صنعت‌گران قرار نمی‌دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet