هدر موبایل
1389/04/11 15:00:00
سرویس سیاسی
جبار کوچکی‌نژاد:

تفاهم‌نامه تهران باید به یک مبادله‌نامه تبدیل‌شود

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تفاهم‌نامه ایران، برزیل و ترکیه باید به یک مبادله‌نامه تبدیل شود تا پشتیبانی شود.

"جبار کوچکی‌نژاد" در گفتگو با روزنامه گلچین امروز گیلان افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، سوخت باید به کشور ترکیه آورده شود بنابراین باید این تفاهم‌نامه به مبادله‌نامه تبدیل شود.

وی ادامه داد: به‌رغم انتشار نامه توافق قبلی اوباما با کشور برزیل و ترکیه مبنی بر بردن سوخت به ترکیه اما با امضای تفاهم‌نامه در تهران، آمریکا با آن مخالفت می‌کند چون نمی‌خواهند ترکیه به عنوان کشوری که توانسته یک مشکل را در منطقه حل کند به یک قدرت در حل مناقشات منطقه تبدیل شود.

نماینده رشت در مجلس، گفت: ورود وزیر خارجه ترکیه به آمریکا نشان‌دهنده بهانه‌گیری آمریکایی‌ها و سختگیری علیه ایران است تا تفاهم‌نامه به نتیجه نرسد.

کوچکی نژاد اضافه کرد: اگرچه بحث ایران با آمریکا یک بحث ریشه‌دار است و بحث سوخت و مبادله سوخت یک بحث مقطعی بین ایران و آمریکاست و در مقاطع دیگر بحث‌های جدیدی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ایران قبل از این تفاهم‌نامه اعلام کرده بود که مبادله سوخت باید در ایران انجام شود و دیگران حق دخالت ندارند، اوباما فکر می‌کرد ایران تا آخر روی مواضع خود می‌ایستد لذا نتبجه مذاکرات ایران و ترکیه منجر به برخورد لفظی بین دو کشور می‌شود اما وقتی با نگاه جدید ایران روبه‌رو شد با این تفاهم‌نامه مخالفت کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet