ایام محرم 1398
1389/04/11 20:18:00
سرویس بین الملل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:

با تعلیق قطعنامه‌‌ها، مذاکره را آغاز می‌کنیم

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اگر در خواست ایران مبنی بر پیش‌شرطی برای تعلیق قطعنامه پذیرفته شود، می‌توانیم به سمت مذاکره برویم.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشریح تداوم مذاکرات ایران با کشورهای گروه 1+ 5 تاکید کرد در حال حاضر فضا برای مذاکره برای مسئله هسته ای ایران مهیا نیست.

وی افزود: در مورد مسئله هسته ای دو مسیر شکل گرفت یکی قبل از بیانیه تهران و دیگری بعد از صدور قطعنامه علیه ایران و شرایط فعلی مانند شرایط قبل از صدور قطعنامه علیه ایران نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در خصوص بیانیه تهران ما اعلام کردیم که اگر گروه 1+5 به سمت تقابلی برود دلیلی ندارد که سوخت هسته ای مبادله شود.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه اگر شرایط ما تامین شود وارد مذاکره خواهیم شد، گفت: گروه 1+5 می خواهد مذاکره بدون تضمین و محدود به ارائه سوخت به ایران باشد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب افزود: ایران در خصوص مذاکره خواهان پیش شرطی برای تعلیق قطعنامه است که اگر این کار صورت گیرد ما می توانیم به سمت مذاکره برویم.

وی در ادامه گفت: ایران در بیانیه تهران، حسن نیت خود را نشان داد اما با صدور قطعنامه علیه ایران ثابت شد که اصولا برخی کشورها مایل به حل موضوع نیستند و به سمت قطعنامه رفتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet