پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/05/03 12:48:00
سرویس صحن

ابوطالب: اگر اصرار دارید تذکرات مربوط به اداره جلسه باشد، طرحی بیاورید و آیین نامه را تغییر دهید

نماینده تهران طی یک تذکر آیین نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس گفت: اگر اصرار دارید تذکرات مربوط به اداره جلسه باشد، طرحی بیاورید و آیین نامه را تغییر دهید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سعید ابوطالب با استناد به ماده 21 و 182 آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در این موارد بحث اجرای آیین نامه داخلی مجلس مطرح شده نه اداره مجلس، بنابراین اگر تذکری از سوی رئیس مجلس وارد دانسته شود، ایشان موظف است به آن ترتیب اثر دهد و اگر وارد نداند موظف نیست به آن ترتیب اثر دهد و اختیار ندارد میکروفن را قطع کند، می‌تواند تذکر را گوش دهد و بعد بگوید تذکر وارد است یا خیر.

وی افزود: این اواخر مشاهده می‌کنیم که شما به این مطلب استناد می‌کنید که عده‌ای از نمایندگان نامه امضا کرده‌اند مبنی بر اینکه هیات رئیسه تذکراتی که مربوط به اداره جلسه است را اجازه طرح دهد اما این نامه حکم تغییر آیین نامه را ندارد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: شما زمانی می‌توانید برخلاف این ماده عمل کنید که آیین نامه داخلی را عوض کرده باشید و اگر اصرار دارید که تذکرات مربوط به اداره جلسه باشد، طرحی بیاورید و آیین نامه را تغییر دهید.

ابوطالب گفت: تا زمانی که این طرح تصویب نشده باشد، رئیس مجلس حق ندارد میکروفن را قطع کند.

حدادعادل در پاسخ به این تذکر خاطرنشان کرد: عمل بنده بر طبق آیین‌نامه اصلا مسبوق به نامه‌ای که نمایندگان امضا کرده‌اند نیست بلکه فهم صریح بنده از آیین نامه همان است. اگر یک نفر هم این نامه را امضا نکرده بود بنده باز ملزم بودم به موجب آنچه خود از آیین نامه می‌فهمم عمل کنم.

رئیس مجلس گفت: اصلا بحث تغییر آیین نامه نیست بلکه برای بنده مسلم است که تذکر آیین نامه‌ای در صحن فقط و فقط مربوط به اداره جلسه است. این درک من است و براساس درک خودم عمل می‌کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet