خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/11 12:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

تلاش مجلس برای نظارت بر خود تحقق شعار همت و کار مضاعف است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس با نظارت بر خود در تحقق شعار همت مضاعف و کار مضاعف تلاش می‌کند.

زهره الهیان در گفتگو با فارس، درباره اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تحقق شعار همت مضاعف کار مضاعف، اظهار داشت: با توجه به جایگاه نظارتی و قانون‌گذاری مجلس، کمیته‌های این کمیسیون نسبت به سال قبل فعال‌تر شده و زمان جلسات کمیسیون‌ها نیز افزایش یافته‌ است.

وی گفت: نمایندگان فعال در کمیسیون‌ها با دعوت از مسئولان با بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف توانستند فرصت بیشتری را برای اینگونه جلسات اختصاص دهند.

الهیان با اشاره به فعالیت دستگاه‌های اجرایی مرتبط با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از فعالیت این دستگاه‌ها مستمر و روتین است و بخشی هم مرتبط با درخواست‌های مجلس، نظارت مجلس و طرح سوأل و تذکر نمایندگان از آنها است.

وی تصریح کرد: همت مضاعف کمی نیست بلکه کیفیت آن مهم است و ارتقای تخصصی امور تأثیرگذاری بیشتر و جدی در بهر‌ه‌وری دستگاه‌ها خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مجلس با نظارت بر خود می‌تواند در تحقق شعار همت و کار مضاعف تاثیر‌گذار باشد و با شروع حرکت از دستگاه‌های عالی کشور از جمله مجلس، شاهد جدی‌تر شدن تلاش‌ها، افزایش کیفیت و کارایی خواهیم بود و مجلس با نظارت صحیح کاستی‌ها و کمبودها را برطرف خواهد کرد.

وی افزود: قاعدتاً وقتی مجلس به نظارت بر خود بپردازد، الگوی تأثیر گذاری برای دستگاه‌های اجرایی می‌شود.

الهیان ارائه این طرح را توسط کمیسیون اصل 90 به دنبال سخنان مقام معظم رهبری دانست و عنوان کرد: این حرکت مجلس و طرح نظارت مجلس بر خود توسط کمیسیون‌‌ اصل 90 به نمایندگان در راستای پیروی از توصیه‌های مقام معظم رهبری بوده است.

این نماینده مجلس درباره راهبردهای تحقق همت مضاعف و کار مضاعف بیان داشت: راهبردهای کلی این امر تخصصی شدن مطالعات و تحقیقات است و ارتقا در سطح کیفیت در این موارد پشتوانه مناسب اجرایی شدن این شعار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: در تحقق شعار همت مضاعف و کار مضاعف می‌توان نظارت و پایشی مستمر داشت تا خلأ و خلل موجود در دستگاه‌ها شناسایی و آسیب‌شناسی شود و اگر نظارت در راستای بهتری قرار گیرد انگیزه افراد در دستگاه‌های اجرایی دو چندان می‌شود و احساس می‌کنند که عملکردشان پایش خواهد شد.

الهیان خاطرنشان کرد: اینکه جایگاهی با دید مناسب نسبت به کیفیت فعالیت‌ها و نوع عملکرد مسئولان نظارت و در موارد مقتضی کم‌کاری را رصد کرده و نیز هشدار و تنبیه را لحاظ کند، تأثیر جدی در همت مضاعف و کار مضاعف خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet