ایام محرم 1398
1389/04/11 17:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

تحریم‌ها نتیجه‌ای جز یکصدایی ملت ایران در برابر آمریکا ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحریم‌های جدید آمریکا که امروز اوباما آن را امضا کرد، نتیجه‌ای جز یکصدایی ملت ایران در برابر این کشور ندارد.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی نماینده بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به امضای مصویه مجلس سنای آمریکا در خصوص تحریم‌ ایران توسط اوباما گفت: تحریم‌ها همیشه موجب افزایش تجریه ایران شده است و تاثیری در جلوگیری از پیشرفت ایران ندارد.

وی اظهار داشت: تحریم‌ها همیشه برای ما منفعت داشته است که یکی از آنها اتحاد مردم علیه بیگانگان، بدون در نظر داشتن خط و خطوط سیاسی است که این یکصدایی در برابر دشمنان مایه خیر است.

ابراهیمی افزود: یکی دیگر از منفعت‌های تحریم ایران ایجاد خلاقیت در جامعه است که دستیابی به انر‍ژی هسته‌ای و ساخت ادوات دفاعی حکایت از این خلاقیت دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: خداوند انسان را در سختی آفریده است و بعد از هر سختی قطعا آسانی و راحتی قرار دارد.

ابراهیمی با اشاره به پیروزی ایران در دفاع مقدس گفت: ما دشواری‌های بالاتر از تحریم از جمله جنگ تحمیلی را پشت سرگذاشته‌ایم که در آن ایران با تمام قدرت‌های دنیا از جمله آمریکا و شوروی درگیر و در نهایت پیروز میدان شد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس افزود: امروز حرکتی زیبا در دنیا آغاز شده است که قرار است علمای 40 کشور برای آزادی غزه عازم منطقه شوند و این حرکات ثمره مقاومت ملت ایران در برابر تهدیدهای آمریکا است.

وی افزود: اولین کسی که شعار آزادی فلسطین را مطرح کرد امام خمینی(ره) بود و بعد از آن ملت ایران این موضوع را پیگیری کردند و امروز همه ملت اسلامی همان کاری را انجام می‌دهند که ما می‌خواستیم انجام دهیم.

ابراهیمی اظهار داشت: جهان امروز خود را با شعارهای امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری هماهنگ می‌کند و در این شرایط، تحریم‌ها به جز رو سیاهی برای تحریم کنندگان نتیجه دیگری ندارد و آنها از این حرکت خود پشیمان خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای منزوی کردن ایران گفت: 180 کشور دنیا از بیانیه تهران حمایت کردند و شاهد هستیم که رئیس جمهوری به کشورهای متعدد سفر می‌کند و اگر این نشانه انزوا است ما می‌خواهیم همیشه منزوی باشم و سفر هفته آینده رئیس جمهوری به آفریقا در راستای تعامل با کشورهای دنیا است.

وی افزود: ما در امریکای لاتین که حیات خلوت آمریکا است جایگاه ویژه ای داریم و کشورهای آفریقایی که آمریکا بیشترین سلطه را بر آنها داشت از دوستان ما هستند و با آنها تعاملات اقتصادی و سیاسی داریم.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا همه حیثیت خود را در دنیا از دست داده و در رابطه با حقوق بشر، آزادی و قدرت زمین گیر شده‌ است و مردم دنیا متوجه شده‌اند که آنها دروغگو هستند.

ابراهیمی با اشاره به تظاهرات گسترده مردم دنیا علیه جنایات رژیم اشغالگر قدس گفت: مردم دنیا در تظاهرات خود، شعارهای مردم ما را تکرار می‌کنند و همین نشانه آن است که ما منزوی و شکست خورده نیستیم و دشمن ما شکست خورده است.

وی با اشاره به اینکه همه مردم دنیا با ما همراه هستند، افزود: در دیدار با امام جمعه مسجدالاقصی، وی تاکید داشت که جوانان ما در مساجد و مراکز دینی مثل جوانان ایرانی در پایگاه‌های بسیج، لباس می‌پوشند و مثل آنها شعار می‌دهند و همان آرمان‌ها را دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آمریکا توجه ندارد چه بلایی بر سرش آمده و مبهوت مانده‌ است و هر روز حرکت جدیدی علیه ملت ایران آغاز می‌کند،‌ ولی در نهایت همه اقدامات آنها به نفع ملت ایران تمام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet