خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/11 12:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

مذاکره درباره تبادل سوخت عقب‌نشینی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بازگشت به میز مذاکره جهت بررسی موضوع تبادل سوخت برای راکتور تهران را پس از تصویب قطعنامه تحریم ایران نوعی عقب نشینی دانست.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر با اشاره به دو بند از بیانیه تهران مبنی بر ترک راه کار های تقابلی از سوی غرب در موضوعات هسته ای و همچنین تضمین به رسمیت شناختن چرخه سوخت هسته ای ایران گفت: با تصویب قطعنامه تحریم علیه  ایران عملا این دو بند از بیانیه تهران مورد بی توجهی قرار گرفته و بازگشت به میز مذاکره برای تبادل سوخت در این شرایط نوعی عقب نشینی محسوب می شود.

وی در خصوص ادامه مذاکرات هسته ای و شروطی که از سوی رئیس جمهور برای این منظور اعلام شده است ، گفت: سخنان رئیس جمهور در حقیقت اعلام یک سری از تذکرات برای کشورهای سلطه جو بود که اگر تا به امروز این مسائل رعایت می شد شاهد تبعیض در آژانس بین المللی انرژی نبودیم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با اعلام اینکه مناسبات طراحی شده از سوی آمریکا متناسب با فضای دیپلماتیک جهانی نیست، تصریح کرد:  مسیری که امروز درباره مسائل هسته ای ایران در سازمان های بین المللی دنبال می شود راهبرد تقابلی داشته و در این فضا نباید انتظار داشت که مذاکرات در مسیر تنش زدایی قرار گیرد.

وی افزود: وقتی دو طرف که سخن از مذاکره به میان می آورند کاملا در خلاء بوده وعوامل نزدیک کننده مواضع طرفین به هم موجود نیست ، روز به روز شاهد این هستیم که این فاصله ها بیشتر و کانال های حصول نتیجه مسدود می شود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اولویت های طرفین مذاکرات هسته ای را کاملا متفاوت عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در نخستین گام خواستار تعلیق قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت شد و آنها در فضایی دیگر از بحث درباره تبادل سوخت برای راکتور تهران صحبت می کنند .

فلاحت پیشه افزود: ما نمی توانیم بدون توجه به پیش زمینه ها وارد بحث تبادل سوخت شویم زیرا آنها به دو بند از بیانیه تهران پشت پا زده و بدون توجه به آن دو بند ورود به بحث تبادل سوخت به نفع ما نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet