خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/11 09:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهاب الدین صدر:

یکی از حربه‌های دشمنان اختلاف‌افکنی است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اتحاد و همدلی را از تاکیدات معمار کبیر انقلاب ذکر کرد و افزود: توصیه ارزشمند امام خمینی (ره) چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب حفظ اتحاد و ایجاد همدلی و وحدت در بین اقشار مختلف و تاثیر گذار جامعه از جمله حوزه و دانشگاه بوده است، درحالی که رژیم طاغوت بقای خود را در اختلاف افکنی بین اقشار تاثیرگذار جامعه می دیده است و به عینه دیده‌ایم که اتحاد و همدلی،تفرقه افکنی دشمنان نظام را خنثی نموده است.

شهاب الدین صدر، در گفت‌وگو با ایسنا، وحدت و یکدلی را از آموزه های دین مبین اسلام دانست و افزود: قرآن; گروه گرایی و پراکندگی را از برنامه های مشرکان دانسته و مسلمانان را به شدت از آن نهی کرده و به انسجام تحت پوشش توحید دعوت فرموده است.

وی خاطرنشان کرد:در پیروزی انقلاب اسلامی هم وحدت و انسجام ، نقش اساسی داشت، امام خمینی - قدس سره - منادی وحدت بود ایشان همواره موضوع اتحاد و همدلی را در سطح داخلی و جهان اسلام مورد توجه و تذکر قرار می دادند ، و به فرموده امام (ره) کلمه توحید و توحید کلمه رمز پیروزی انقلاب ما بود و واقعاً ایمان مردم ما به خدا به عنوان یک جامعه موحد و وحدت کلمه ای که طول این مدت اعتقاد داشتند، عامل موثر پیروزی ما بود.

این نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: وحدت عامل مهم حرکت بخش برای انقلاب مابوده و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در کوران گذر از دسیسه‌های دشمن که به شکل اختلاف افکنی و تفرقه بین مردم نمود پیدا می کرد، در حقیقت وحدت مردم بود که توان ما را برای مقابله با دشمنان، چند برابر نمود.، در پرتو همین وحدت توانستند بر خیل دشمنان مختلف فائق آیندو به دستاوردهای بی نظیری دست یابند.

وی افزود : دشمنان انقلاب ، گاهی اوقات به اختلافات مذهبی و بحث شیعه و سنی دامن می زدند،گاهی اوقات به اختلافات قومی و قبیله‌ای پرداخته‌اند و گاهی نیز به اختلاف سلیقه های گروه های سیاسی و احزاب دامن زده‌اند و روی این موضوع سرمایه گذاری جدی کرده‌اند.

صدر ادامه داد : شرایط کنونی جهان اسلام لزوم توجه مضاعف به وحدت و یکپارچگی مسلمین را دوچندان نموده است، بیداری مسلمین از یک سو و اتحاد شوم دشمنان از طرفی دیگر، مولفه‌هایی هستند که انگیزه ما را جهت تکمیل پروژه وحدت بیشتر می‌نماید.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین رمز مقابله با تمام این توطئه‌ها، را حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی‌وجه دانست و گفت: یکی از حربه‌هایی که دشمنان نظام و انقلاب از آن بهره برده‌اند، اختلاف افکنی و تفرقه بین مردم بوده است، حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی‌اساس، رمز مقابله با تمام این توطئه‌هاست.

صدر با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار هفته گذشته با اساتید بسیجی دانشگاه‌ها، اظهار داشت: ایشان وحدت و یکپارچگی را مهمترین نیاز کشور دانستند و فرمودند که هرگونه سخن و نوشته‌ای که حتی با نیت صادقانه نوشته شده باشد، ولی موجب شکاف در جامعه و ظلم به افراد شود بر خلاف مصلحت کشور است، ایشان باتوجه به شرایط حساس کنونی کشور، بارها و بارها اقشار مختلف جامعه را به وحدت و پرهیز از اختلاف دعوت کرده‌اند و فرمودند که اگر کسی نظر رهبری را خواست، نظر من این است که در این برهه حساس، همه افراد همدلی داشته باشند تا انسجام و یکپارچگی به وجود آید.

وی افزود: اندیشیدن به اهداف مشترک "وحدت و همدلی" را به ارمغان می آورد و کسانی نمی توانند در جبهه واحد با مردم ونظام قرار گیرند اما در حقیقت مشترکات ،اعتقادات و منافع جدا از مردم ونظام برای خود ترسیم نموده و برای دسترسی به آمال و اهداف خود در قالب مرزبندی های غلط در مقابل نظام و مردم صف آرائی نمایند.

نایب ریس مجلس شورای اسلامی به نقش اندیشمندان و نخبگان در ایجاد و تقویت "وحدت"در جامعه اشاره کرد و افزود: اندیشمندان جامعه و مجموعه افراد و سازمان‌هایی که به نوعی درهدایت فکری و سیاسی جامعه نقش دارند، می توانند تاثیرات بسزایی در تحقق عملی "وحدت و همدلی " ایفا نمایند پس باید درعملکردشان مصالح ملی را در نظر بگیرند و مصالح شخصی وحزبی را فدای مصالح ملی نکنند.

صدر تصریح کرد: در این‌باره نکته بسیار مهمی که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید کردند، مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و دین است. درواقع یکی از مسائلی که باید بین اقشار جامعه مخصوصاً اقشار تاثیرگذار مورد توجه قرار گیرد، این است که ما مرزهای خودمان را با دشمنان اسلام، انقلاب و کشورمان شفاف کنیم، یعنی نمی شود مرزهای گروه ها و احزاب و اشخاص موثر جامعه با دشمنان روشن نباشد. چون هر وقت به این موضوع بی توجهی شده آسیب های جدی به کشور وارد آمده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که اگر کسی مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب نکند، قدر خود را کاهش داده است و اگر به آنها گرایش پیدا کند از دایره نظام خارج شده است، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در چند ماه اخیر شاهد بودیم این بود که برخی افراد با سابقه در انقلاب به این موضوع توجه نکردند و در واقع با دشمنان انقلاب همر‌اه و هم‌سنگر شده بودند و این روشن است که اگر افرادی بخواهند با حمایت دشمنان مقاصد خود را پیش ببرند و در حقیقت مردمی را که برای انقلاب اینگونه سرمایه گذاری کرده بودند را با دشمن معاوضه کنند، از دایره انقلاب و نظام خارج شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور در شرایط حساسی به سر می برد خصوصاً پس از فتنه‌ای که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته شکل گرفت و اغتشاشات پس از آن، هزینه زیادی برای نظام و انقلاب ایجاد کرد و متاسفانه جمعی از افراد با سابقه در این امتحان، مردود شدند وروشن است که رمز مقابله با تمام این توطئه ها، همان حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی وجه است.

صدر تصریح کرد : برای این‌که ما بتوانیم این مسیر را خوب دنبال کنیم و دچار انحراف و لغزش نشویم باید به یک شاخص توجه داشته باشیم که این شاخص راه و مواضعی است که رهبری نظام اعلام می کنند. در زمان امام خمینی (ره) نیز وقتی ابهام و اختلافی در جامعه ایجاد می شد، رای و نظر حضرت امام بود که جامعه را از بن بست نجات می داد. در سال های پس از ارتحال امام نیز هر زمان که شرایط کشور غبارآلود می‌شود، آنچه می‌تواند جامعه را به راه درست هدایت کند و به جلو ببرد، توجه به شاخص اصلی یعنی حرکت در جهت رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet