خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/04/11 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن نوروزی:

درشرایط فعلی کشور همه باید به اتحاد و انسجام بیشتر بیاندیشند

**یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع اساتید بسیجی را ناظر بر برخی گروه‌گرایی‌ها، خودمحوری‌ها و نظریه‌پردازی‌های بحران‌آفرین در سطح جامعه دانست و گفت: در شرایط فعلی کشور طبق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب همه باید به اتحاد، انسجام و همگرایی بیشتر بیاندیشند.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری بر حفظ انسجام و اتحاد در کشور عنوان کرد: در شرایط فعلی که با تهدیدات استکبارگران مواجهیم و شورای امنیت با تحریم‌ها و قطعنامه‌های فرمایشی خود بر علیه کشورمان قدم برمی‌دارد، بیش از هر وقت دیگری نیاز به اتحاد، وحدت و انسجام و همدلی داریم.

وی با تاکید بر این‌که همه‌ی مسوولان کشور در مجلس و دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر سازمان‌ها باید ملی فکر کنند و تنها به فکر انقلاب اسلامی باشند، ادامه داد: بخشی‌نگری، خودمحوری، خود بزرگ‌بینی و سازمان‌محوری در شرایط فعلی کشور به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

نماینده‌ی مردم رباط کریم در مجلس، با تاکید بر این‌که باید در شرایط امروز کشور فرابخشی فکر شود و ملی بیاندیشیم، در عین حال به این بخش از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که برخی نباید به این بهانه که مجاهد و مبارز هستند به برخی افراد دیگری که از زعم خودشان در رتبه‌ی پایین‌تری قرار دارند هر چه می‌خواهند بگویند.

وی افزود: برخی افراد به اعتبار این‌که پیش از انقلاب در زندان‌های رژیم شاه بودند و از اول جنگ در این عرصه فعالیت می‌کردند، فکر می‌کنند که همه‌ی اقداماتی که منجر به این پیروزی شد به خاطر وجود آنها بوده است.

نوروزی با بیان این‌که همه‌ی مردم در پیروزی انقلاب اسلامی دخیل بوده‌اند، گفت: مدیریت انقلاب اسلامی بدست یکی - دو نفر خاص نبوده است و در سال 57 که مردم قیام کردند بسیاری از مبارزین در زندان بودند که مردم آنها را آزاد کردند.

وی با تاکید بر این‌که پیروزی انقلاب اسلامی بدست یک گروه خاص نبوده است، گفت: اگر فرماندهان جنگ چند نفر بودند، اما این بسیج مردمی بود که به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفت و با پشتوانه‌ی خود این انقلاب را به پیروزی رساند.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، گفت: عده‌ای که به زعم خودشان 30 سال برای این انقلاب کار کرده‌اند، نمی‌توانند بگویند چون ما در صحنه نیستیم دیگر انقلابی وجود ندارد و خدمتی که دولتمردان و مجلسیان می‌کنند بدون حضور ما کافی نیست.

نوروزی گفت: امروز همه باید گردهم جمع شده و اختلاف سلیقه‌ها و منیت‌ها را کنار بگذارند. مشکل آقای بنی‌صدر این بود که معتقد بود چون چند کتاب نوشته است در شناخت اجتهاد و اسلام از همه پیش‌روتر است. وی کتاب « کیش شخصیت» را نوشت اما خودش گرفتار کیش شخصیت شد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور، همه‌ی مراجع، اندیشمندان و سیاستمداران باید چشم‌شان به دهن مقام معظم رهبری باشد و اتحاد و یکپارچگی خود را حفظ کنند و به دولت و مجلس و قوه‌ی قضاییه کمک کرده و نظریات اصلاحی خود را مشفقانه به آنها ارایه کنند.

نماینده‌ی مردم رباط کریم در مجلس، گفت: در شرایط فعلی کشور اینکه برخی دائما اعلام جنگ کرده و تقابل و تضاد و تشویش ایجاد کنند توفیق‌آفرین نیست، بلکه همگرایی و همراهی و همدلی زمینه‌ساز توفیق در همه‌ی حوزه‌ها است.

نوروزی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا، خاطر نشان کرد: کسانی که امروز بازنشسته شده‌اند و یا خود را از صحنه حذف کرده‌اند، نباید تصور کنند که چون خود در عرصه حضور ندارند، پس انقلاب به پایان رسیده است. انقلاب اسلامی را مردم آفریدند و همین مردم آن را حفظ خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet