هدر موبایل
1389/04/11 11:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییس مجلس:

ترکیه و برزیل می‌توانند جایگزین کشور‌های طرف مذاکره شوند

**محمدحسین فرهنگی در خصوص اهمیت توجه و اعلام نظر غرب درباره‌ی بمب هسته‌یی اسراییل با بیان این که این از واقعیات جهانی است، گفت: ایجاد حساسیت نسبت به نگاه واقع‌بینانه در مسائل بین‌المللی از اهداف ما در حرکت جدید است.

این عضو هیات رییس مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شرایط جدید اعلام شده برای مذاکره با غرب در موضوع هسته‌یی اظهار داشت: برخی از کشورها در عمل نشان داده‌اند که کارآمدتر از گروه‌های غربی عمل می‌کنند، از جمله این کشورها ترکیه و برزیل می‌باشند که عملا وارد میدان شده و نتیجه گرفته‌اند.

به گفته‌ وی نه تنها مناسبت دارد که این کشورها به گروه‌ها مذاکره اضافه شوند، بلکه می‌توانند جایگزین برخی از آنها نیز باشند.

وی افزود‌: مشروعیت نهادهای بین‌المللی، منشور ملل و سازمان ملل متحد به طور جدی در معرض مخاطره و چالش‌های جدی قرار گرفته است.

فرهنگی با طرح این پرسش که سازمان ملل برای چه هدفی به وجود آمده؟ آیا برای جلوگیری از جنگ یا برای جنگ افروزی تاسیس شده است؟ گفت: آیا این سازمان برای پیگیری اغراض ماجراجویانه، برخی از قدرت‌ها به وجود آمده است؟ آیا این سازمان برای جلوگیری از برخوردهای چند گانه شکل گرفته یا برای توجیه رفتارهای چند گانه در جهان؟

وی با اشاره به شروط ایران در موضوع مذاکرات هسته‌یی گفت: این شروط برای این ذکر شده که جهان متوجه باشد که رفتارهای نهادهایی که برای اعمال عدالت و جلوگیری از تبعیض در جهان به وجود آمده‌اند به طور جدی به سمت تبعیض پیش رفته‌اند و این روند باید روزی متوقف شود.

فرهنگی در ادامه خاطرنشان کرد: باید تکلیف دولت به طور قانونی روشن شود، دولت مکلف شده است که غنی‌سازی 20 درصد را تا زمان دوام تحریم‌ها آغاز کرده و ادامه دهد و در کنار آن اگر مزاحمتی برای کشتی‌هایی که به مقصد ایران حرکت می‌کنند به وجود آمد، دولت و دستگاه‌های مسوول مکلفند که به طور مشابه، با کشتی‌های دیگر در مسیر پیرامونی ایران، اقدامات مشابه را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet