هدر اصلی
1389/04/11 13:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قنبری:

عده‌ای منافع خود را در تنور تفرقه می‌بینند

**سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی، تلاش در جهت توسعه‌ی کشور بر اساس اهداف چشم‌انداز و تهدیدات و تحریم‌های بین‌المللی را دو ضرورت اساسی برای حفظ وحدت در کشور عنوان کرد و گفت: همه باید اصل وحدت را سرلوحه‌ی برنامه‌های خود قرار دهند و هر نوع رقابتی باید در چارچوب وحدت صورت بگیرد.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که وحدت در شرایط کنونی از ضرورت‌های اساسی جامعه است، یادآور شد: با توجه به مسائلی که برای کشور به ویژه در بحث هسته‌یی پیش آمده، ضرورت دارد آحاد ملت در قبال فشارهایی که وارد می‌شود همدل و همصدا باشند، تا بتوانیم با وحدت و همدلی بر این شرایط غلبه کنیم.

وی افزود: تمام جریانات و جناح‌های سیاسی نیز باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند؛ اما متاسفانه آنچه در یکسال گذشته دیدیم این بود که گروهی در کشور هر وقت استراتژی و سیاستی در قبال وحدت اعلام شده به انحای مختلف سعی کرده‌اند آن سیاست را به شکست بکشانند و برداشت‌شان این است که شاید هر وحدتی به ضرر منافع آنهاست.

نماینده‌ی مردم ایلام در خانه‌ی ملت، خاطر نشان کرد: این عده منافع خود را در تنور تفرقه می‌بینند و می‌خواهند نان خود را از این تنور در بیاورند. آنها به دنبال این هستند که وحدت در کشور شکل نگیرد و از همین راه در یکسال گذشته بیشترین ضربه و آسیب را به کشور وارد کرده‌اند؛ لذا به نظر می‌رسد خطاب سخنان رهبری در خصوص لزوم حفظ وحدت تلاش این عده از افراد باشد که در ظاهر دلسوزند و نیت خیر دارند، اما در عمل نتیجه‌ی کارشان حرکت در جهت تفرقه و جدایی نیروهای داخل بوده است.

قنبری با تاکید بر این‌که گروه‌های تندرو آسیب فراوانی از این حیث به وحدت وارد کرده‌اند، اضافه کرد: این افراد به عنوان ترمز و مانعی در جهت راه وحدت در کشور بوده‌اند و نگذاشتند وحدت در کشور شکل بگیرد، اما باید به این مسئله توجه کنند که کشور شرایط حساسی دارد و منافع عام نظام جمهوری اسلامی بر منافع خاص گروهی آنها ترجیح دارد.

وی ادامه داد: این‌ها باید از منیت‌های خود بگذرند و به نفع منافع ملی کوتاه بیایند؛ چرا که در شرایط کنونی و با توجه به فشارهای سنگین بین‌المللی که به کشور وارد می‌شود، اگر تفرقه‌ای در نیروهای داخل شکل بگیرد آسیب فراوانی به نظام وارد می‌شود که جبران آن به سادگی میسر نیست و کسانی که جامعه را به سمت تنش و تفرقه پیش می‌برند، باید این را بیش از پیش درک کنند.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی همچنین، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌ها و تهدیدهای بین‌المللی ضرورت تلاش برای غلبه بر مشکلات داخلی به ویژه بحث توسعه و حرکت به سمت اهدافی که در سند چشم‌انداز ترسیم شده احساس می‌شود. قرار است ایران در سند چشم‌انداز تبدیل به قدرت اول منطقه شود و قطعا زمانی می‌توان در عرصه‌ی داخلی این رشد و توسعه را داشت که وفاق و همدلی بین نیروها وجود داشته باشد و توسعه در تنش، ناآرامی و تفرقه حاصل نمی‌شود.

قنبری افزود: توسعه مفهومی است که نیاز به همراهی همه‌ی نیروها و استفاده از همه‌ی تفکرات و اندیشه‌ها دارد. کسانی که محدودنگر هستند و فقط گروه، طیف و اندیشه‌ی خود را می‌بینند، قطعا صلاحیت این را ندارند که کشور را به رشد و توسعه برسانند؛ چرا که توسعه‌ی کشور توسط یک گروه و طیف خاص انجام‌پذیر نیست و استفاده از یک اندیشه‌ی خاص هم کشور را به توسعه و پیشرفت نمی‌رساند، بلکه همه‌ی اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها باید در این امر مشارکت کنند تا بتوانیم به توسعه‌ی مطلوبی برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet