ایام محرم 1398
1389/04/12 11:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون عمران:

اگر طرح انتخاب شهرداران به جایگاه شوراها لطمه بزند از شئون قانونی برخوردار نخواهد بود

**نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تحقق شوراهای اسلامی شهر را از اصول قانون اساسی و مطالبات مردم دانست و تاکید کرد: اگر مصوبه انتخاب شهرداران توسط مردم به جایگاه شوراهای اسلامی لطمه‌ای وارد کند قطعا از شئون لازم قانونی برخوردار نخواهد بود.

سیدمحمد حجازی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره واگذاری انتخاب شهرداران به مردم تصریح کرد: تحقق شوراهای اسلامی شهر یکی از اصول قانون اساسی و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی و نماد مردم سالاری دینی است تا هم اداره شهرها را بسط و گسترش دهد و هم تمام تصمیم‌گیری‌هایی که به تبع آن باید به انجام برسد بسط و گسترش یابد.

به گفته وی، لذا اگر مصوبه واگذاری انتخاب شهرداران به مردم نسبت به جایگاه شوراهای اسلامی که جایگاه مشخص و مستحکمی در قانون اساسی است لطمه‌ای وارد کند قطعا از شئون لازم قانون برخوردار نخواهد بود، و باید در زمان بررسی دقیق جزییات طرح در صحن علنی شئونی که قانون اساسی برای شوراها لحاظ کرده، مدنظرقرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران هم‌چنین خاطرنشان کرد: یکی از اصول قانون اساسی پیش‌بینی امکان نظارت و سیاست‌گذاری برای شوراهای اسلامی شهر در اداره مدیریت شهری است که شهرداری‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی آن محسوب می‌شوند.

حجازی در خاتمه تاکید کرد: از ضروریاتی که امروز مردم در سطح جامعه شهری از نظام مطالبه می‌کنند نمود مناسبی از یک شهر اسلامی و انتخاب مدیری متعهد به سیاست‌های ابلاغی شوراهای اسلامی شهر است که حتما باید توسط منتخبین مردم در شوراهای اسلامی تحقق با نظارت عالیه صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet