هدر موبایل
1389/04/12 10:24:00
سرویس صحن
این هفته در صحن علنی قرائت می‌شود

گزارش کمیسیون بهداشت در مورد برنج‌های وارداتی آلوده

**گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص وضعیت آلودگی برنج‌های وارداتی به فلزات سنگین نیز در هفته جاری در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسات علنی این هفته گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف چاههای آب قدیمی فاقد پروانه بهره‌برداری را بررسی می‌کنند.

گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (12) قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1348 که یک فوریت آن در جلسه علنی 29 اردیبهشت ماه ‌به تصویب رسیده است، دو گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح‌های "اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوب 1372" و "حمایت از بازسازی بافتهای فرسوده" و همچنین گزارش کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور درمورد طرح اصلاح بند (ل) ماده (68) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 که از سوی شورای عالی استانها ارائه شده است، از دیگر دستورکارهای جلسات علنی این هفته نمایندگان خواهد بود.

نمایندگان در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بردرآمد و سرمایه بین دولت جمهوری ‌اسلامی ایران و دولت جمهوری یمن را که در جلسه‌ علنی 26 آبان ماه سال گذشته به‌ مدت سه ماه مسکوت مانده بود، دو گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح اصلاح ماده (77) قانون شهرداری مصوب 1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی و لایحه استفساریه تبصره (2) ماده (82) مکرر (2) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1382 و دو گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه پیش‌فروش ساختمان و

طرح الحاق یک تبصره به ماده (946) قانون مدنی مصوب 1387 را مورد بررسی قرار می‌دهند.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح الحاق یک تبصره به قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول شهرداریها مصوب 1361، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد لایحه حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات و گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد طرح اصلاح مواد (38) و (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمورد لایحه اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی و گزارش شور دوم کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد لایحه حمایت خانواده و  گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری و هماهنگی امنیتی بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از دیگر مواردی است که در این هفته در صحن علنی مورد رسیدگی نمایندگان قرار می‌گیرد.

"سیدمحمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این هفته با حضور در صحن علنی به سؤال "محمدرضا خباز" نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد پاسخ می‌گوید.

همچنین "سیدشمس‌الدین حسینی" وزیر اموراقتصادی و دارایی با حضور در صحن علنی مجلس سؤال "الیاس نادران" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را پاسخگو خواهد بود.

"عبدالرضا شیخ الاسلام" وزیر کار و امور اجتماعی نیز در همین هفته برای پاسخگویی به سؤال مشترک "هادی قوامی" و "موسی‌الرضا ثروتی" نمایندگان اسفراین و بجنورد، ‌جاجرم، مانه و سملقان در صحن علنی مجلس حاضر خواهد شد.

نمایندگان در این هفته با بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مبنی بر تصویب تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس درمورد تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مورد این تقاضای تحقیق و تفحص تصمیم می‌گیرند.

دو نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در ترکیب هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران با معرفی کمیسیون بهداشت و درمان و در اجرای ماده 18 قانون ایجاد سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران مصوب 11/9/1380نیز در جلسات علنی این هفته مجلس انتخاب می‌شوند.

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درخصوص وضعیت آلودگی برنج‌های وارداتی به فلزات سنگین نیز در هفته جاری در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

انتخاب رئیس کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی از بین اعضاء ثابت کمیسیون با پیشنهاد هیات رئیسه در اجرای تبصره 1 ماده 32 آئین نامه داخلی مجلس در دستورکار این هفته نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet