هدر موبایل
1389/04/12 11:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

بصیرت سیاسی دانشجویان مانع سوء استفاده جریانات از دانشگاه‌هاست

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جریانات فتنه‌جو همواره به خاطر بصیرت و شعور سیاسی دانشجویان نمی‌توانستند از محیط ‌های دانشجویی سوء استفاده کنند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جریان فتنه کوی دانشگاه، اظهار داشت: جریاناتی که به دنبال به آشوب کشیدن محیط دانشگاه و استفاده ابزاری از جنبش دانشجویی بودند در گذشته نیز اقداماتی را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه آگاهی مجموعه دانشجویی و نیروهای بسیجی فرصت‌ها را از جریانات پشت صحنه و طراحان به آشوب کشیدن محیط‌های دانشجویی می‌گیرد، گفت: جریانات فتنه‌جو همواره به خاطر آگاهی و شعور سیاسی دانشجویان نمی‌توانستند از محیط‌های دانشجویی سوء استفاده کنند.

به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس جریان 18 تیر یک برنامه از قبل طراحی شده بزرگ بود که از ناحیه عناصر تندرو و افراطی و همچنین جریانات سیاسی که پشت سر قضیه حرکت را به عهده گرفته بودند و با پشتوانه‌ دولتمردان صورت گرفت.

سبحانی‌نیا در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس خاطرنشان کرد: در این جریان هدایت برخی از عناصر دولتی از جمله معاونت سیاسی وقت وزارت کشور حرکت را به سمت مراکز حساس هدایت می‌کرد تا با این اقدامات به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

این نماینده مجلس هشتم ادامه داد: خوشبختانه با حضور نیروهای بسیجی، انقلابی، متدین و علاقمندان به انقلاب اسلامی جلوی فتنه بزرگی که طراحی شده بود، گرفته شد و عناصر اصلی شناسایی شدند.

وی افزود: مراکز دانشگاهی و دانشجویی ما از جمله نهادهایی هستند که همواره مورد طمع بیگانگان و دشمنان بوده‌اند و آنها همواره در صدد بودند که از این پایگاه‌ها برای بهره‌گیری و تأثیرگذاری در حاکمیت استفاده کنند ولی آگاهی و بصیرت دانشجویان و اساتید فرصت را از این‌ها گرفت.

سبحانی‌نیا در ادامه به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه این گونه طمع‌ورزی به جنبش‌های دانشجویی و مراکز دانشگاهی و تلاش برای استفاده ابزاری از آنها برای دستیابی به اهداف خاص در گذشته بوده و در آینده نیز خواهد بود لذا باید این آگاهی و بصیرت مورد توجه دانشجویان و اساتید قرار گیرد تا توطئه عناصر سودجو خنثی شود.

وی افزود: دانشجویان و دانشگاهیان باید با اقدام خود کاری کنند که مجالی برای بهر‌ه‌گیری جریانات سیاسی از دانشجویان و دانشگاهیان فراهم نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet