ایام محرم 1398
1389/04/12 11:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بهار و کبودر‌آهنگ:

نیاز گذشته، حال و آینده ما وحدت است

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در مقابل اجماعی که دشمنان قصد دارند علیه کشور ما ایجاد کنند، تنها چیزی که می‌تواند واقعا دژهای محکمی در برابر تهدیدات احتمالی آنها ایجاد کند، انسجام و وحدت در درون نظام است.

عیسی جعفری در ارزیابی از تاکید مقام معظم رهبری بر ظلم نکردن به افراد در قالب نوشته‌ها و حرکات نابجا به ایسنا، گفت: خوشبختانه در طول 20 سالی که از دوران ولایت مقام معظم رهبری می‌گذرد، همیشه شاهد روشنگری‌ها و راهنمایی‌های ایشان بوده‌ایم که حقیقتا در هر مقطعی احساس و نیاز جامعه بوده و در هر مقطعی که جامعه ما به آن فرمایشات بیشتر توجه کرده، موفقیت‌های بیشتری را داشته‌ایم.

وی افزود: در بحث‌هایی که اخیرا معظم له داشتند، مشخصا به دو بحث بسیار توجه شده، یکی این مساله که تاکید کردند به کسی ظلم نکنیم و این واقعیتی است که ظلم همیشه ویران‌گر بوده و پایه‌های جوامع را تخریب کرده و در نهایت باعث سقوط شده است.

این نماینده مجلس در ارزیابی از این سخن مقام معظم رهبری که با یک سخن و نوشته یا حرکت نابه‌جا نباید به افرادی که مستحق نیستند ظلم کرد، گفت: در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم باید به شکلی مواظب رفتار‌های خود باشیم که در ارتباط با افراد قضاوت‌های ما از حد خود نگذرد که اگر چنین شود، در اصل تبدیل به ظلم می‌شود. در وهله‌ی اول باید حواس بزرگان نظام و کشور در این راستا جمع باشد که در ارتباط با قضاوت‌هایی که در مورد افراد یا جریان‌ها می‌کنند، بیش از آن چیزی که حق‌شان بوده و باشد، پای را دراز‌تر نکنند، چرا که نهایتا به جایی می‌رسند که تلقی مقام معظم رهبری خواهد شد که به افراد ظلم می‌شود.

جعفری اظهار کرد: بعضا از هر دو طرف جریانات سیاسی همیشه یکسری افراط‌گری‌ها و تندرویی‌هایی صورت می‌گیرد که قطعا این مسائل با اهدافی که مدنظر رهبری است، همخوانی ندارد، چرا که ایشان بارها این مساله را به مسوولان و مردم گوشزد کرده که افراط‌گری و تفریط نکنید، چون این کار آسیب‌هایی به همراه دارد.

وی با اشاره به تاکید مکرر مقام معظم رهبری بر آسیب‌شناسی مسائل گفت: محور دوم بحث ایشان این است که در این مقطع حساس که دنیا قصد دارد به جایی برسد و آمریکا و کشورهای استعمارگر در حال هدایت دنیا به سمتی هستند که اجماعی را علیه کشور ما ایجاد کنند، ایجاد وحدت و انسجام در درون کشور ضروری است.

نماینده بهار و کبودر‌آهنگ، اظهار کرد: در حال حاضر همه گروه‌ها باید بدانند ما تا زمانی خواهیم ماند که این نظام وجود داشته باشد. اگر این نظام آسیب ببیند، قطعا مسوولیت هایی که وجود دارد و گروه‌هایی که به عناوین مختلف خود را مطرح می‌کنند، دیگر وجود نخواهد داشت. در واقع فلسفه‌ی وجودی همه ما به وجود خود نظام بر می‌گردد، لذا حفظ نظام این را از ما می‌خواهد که با هم وحدت داشته باشیم و وقتی مقام معظم رهبری بحث وحدت را عنوان می‌کنند این مساله پیام دیگری را هم در درون خود دارد که قطعا دشمنان دنبال ایجاد اختلاف هستند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر دشمن‌شناسی و لزوم مرز‌بندی شفاف با دشمنان گفت: دشمن‌شناسی این نیست که تنها بگوییم آمریکا دشمن ماست، بلکه باید دید آمریکا به عنوان دشمن در حال حاضر مشغول چه کاری است؟ یکی از کارهایی که آمریکا در حال انجام آن بوده، این‌ است که قصد دارد در درون نظام ما اختلاف ایجاد شود.

وی ادامه داد: آمریکا قصد دارد در داخل این نظام قدرتمند اختلاف ایجاد کند و با این کار، قدرت ایران را محدود کند، لذا با توجه به دو بحث مهمی که مقام معظم رهبری عنوان کردند برهر کسی واجب است _ به ویژه مسوولان و افرادی که اظهار‌نظر‌هایی دارند و در رسانه‌ها حرف می‌زنند _ که حواسشان جمع باشد تا مطلبی را عنوان نکنند و موردی را ننویسند و به نحوی قضاوت نکنند که بوی اختلاف و دودستگی از آن بیرون بیاید و مردم احساس کنند رهبری بر وحدت تاکید دارند، ولی افرادی به نحوی حرکت می‌کنند که به اختلافات دامن بزند.

جعفری ادامه داد:متاسفانه پشت‌ پرده برخی از افراط‌ گری‌هایی که وجود دارد، مشخص نیست، ولی عده‌ای به عناوینی مختلف سعی می‌کنند به این وضعیت دامن بزنند. در صورتی که قطعا نیاز گذشته، حال و آینده ما به وحدت است.

این نماینده مجلس به مرز‌بندی شفاف با دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: مرز‌بندی ما یک چیز، بیشتر نیست، یا در داخل این نظام هستیم یا بیرون از آن.

وی در پایان گفت: تا زمانی که افراد در دورن پرچم جمهوری اسلامی هستند، باید رحما بینهم باشیم و اگر کسی هم اشتباه و خطایی کرد باید به او تذکر داده شود، منتهی تذکری که در حد و اندازه‌ی او باشد، لذا باید به این فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم و در شعار‌هایی که سر می‌دهیم و در اظهار‌نظرهایی که می‌کنیم و در تجمعاتی که ایجاد می‌شود، احساسات بر یک سری مسائل عقلانیتی سوار نشود و اتفاقی رخ ندهد که خواسته دشمن باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet